הסיפור האמיתי מאחורי נערי הטיקטוק שגילו את שוק ההון

הסיפור מאחורי נערי הטיקטוק שגילו את שוק ההון
יש כאלה שיזלזלו בדור החדש שנכנס לעולם ההשקעות, אבל האמת היא שהם קוראים את המציאות ממש טוב. חלק גדול מהם יפסיד עכשיו הרבה כסף, אבל זהו שכר לימוד מצויין, ודרך לפרוץ את המועדון הסגור שנקרא "שוק ההון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרדמסקי
צילום: שאול אמסטרדמסקי

כל מה שקורה עכשיו בבורסה, מלא חבר'ה צעירים שמריצים מניות לשמיים והכול, זה הזכיר לי סיפור. את המניה הראשונה שלי קניתי כשהייתי בן 24. הייתי באוניברסיטה, חבר המליץ לי וקניתי מניה של "נייס". בתוך שבועיים עשיתי 10% על המניה והרגשתי גאון פיננסי. מכרתי ברווח ואמרתי: אוקיי, מה ההשקעה הבאה?

שאלתי את אותו חבר, והוא אמר לי: "תקנה ריטליקס". הפסדתי 30% בתוך פרק זמן מאוד קצר. והאמת? זה היה שכר הלימוד הכי טוב ששילמתי אי פעם. למדתי שאני לא גאון פיננסי ושיש דרך להשקיע בשוק ההון. למה אני מספר לכם את זה? יש היום דור חדש, ענק, של חבר'ה צעירים שנכנסים לשוק ההון. זה דבר מדהים, זה דבר שישנה את כל שוק ההון ואולי את כל החברה.

הבהרה: אני נגד להריץ מניות ואני לא חושב שזה האופן להשקיע – אבל אני מאוד שמח שאנשים מתקרבים לשוק ההון. הדור הזה, אפשר לצחוק עליהם עד מחר, שהם ממליצים אחד לשני בטיקטוק מה לעשות. אבל האמת היא שהם קוראים את המציאות ממש טוב. הם מסתכלים ימינה ושמאלה ורואים שאנחנו במציאות של ריבית אפס כבר עשר שנים,  ואולי נהיה עוד עשר שנים. והם יודעים שבריבית אפס, בגלל שיש משבר כללי, לא ניתן שתהיה לך פנסיה – אלא אם כן אתה נכנס לשוק ההון, לוקח סיכונים וקונה מניות. 

והם רוצים לקחת חלק בסיפור הזה, נמאס להם ששוק הון הוא מועדון סגור – בעיקר לגברים, לבנים ועשירים. כן, חלק גדול מהם יפסיד עכשיו הרבה כסף. אבל האמת, זה שכר לימוד מצוין שישכלל אותם ויגרום להם להיות משקיעים טובים יותר. אחרי שכל הסערה הזאת תחלוף יהיה פה דור חדש בשוק ההון, וטוב שכך.

הפופולריים