מרוב אשמים לא רואים את הקורונה: מי צריך לקחת אחריות על ההפרות במגזר החרדי?

מי ייקח אחריות על המהומות ברחוב בחרדי?
חה"כ גפני מציע אשם חדש בהפרות: אלו שהכניסו את החרדים לגור בצפיפות. אבל מה עם הח"כים החרדים, שנמצאים כבר שנים בכנסת והממשלה כדי לסייע לציבור שלהם? • למה שמישהו יתייחס ברצינות לחוק הקנסות, אם ראש הממשלה בעצמו מאותת שהוא לא ממש? | הזווית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים בין חרדים לכוחות משטרה בבית שמש 28.04.20
צילום: צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

הגיע הזמן שמישהו ייקח אחריות על התחלואה בחברה החרדית | קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן

על רקע המשך הפרות הסדר החמורות ביישובים החרדיים, נשא אתמול יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני נאום מעל בימת הכנסת שבו אמר: "אנחנו לא אשמים! אתם שהכנסתם אותנו לגור בצפיפות כזאת - אתם אשמים! עוד מעזים לבוא ולתקוף אותנו בשעה שהדברים אינם נכונים. עורבא פרח".

יש לנו הערכה רבה אל החברה החרדית על הרבה דברים. על ערכי החינוך, הצניעות וההסתפקות במועט. משפחות מרובות ילדים זה בהחלט דבר נערץ. אבל, עם כל ההערצה הזאת - זאת ההחלטה שלהם. אם באמת מוכרחים להפנות את האצבע המאשימה למדינה - "האשמים" הם חברי הכנסת, השרים וסגני השרים החרדים. אתם נכנסתם לשלטון בדיוק כדי לשפר את התנאים של החברה החרדית. אז מה אתם רוצים מאיתנו? אנחנו בשלטון כבר יותר מ-40 שנה?

כשרה"מ מתפשר על העלאת הקנסות, למה שהציבור יתייחס ברצינות להנחיות? | קרן נויבך

עד כמה נתניהו ושותפיו רציניים כשהם אומרים שהם דואגים לבריאות הציבור? לפני ארבעה חודשים פרסם נתניהו סרטון שבו אמר: "אביא צעדים נוספים נגד מפירי ההנחיות, לרבות קנסות כבדים על מוסדות חינוך שנפתחים ללא אישור". חיכינו, בכינו, ומה לא קרה? לא אושרו קנסות כבדים על פותחי מוסדות חינוך. מאז חלק גדול ממוסדות החינוך בחברה החרדית נסגרו ונפתחו על פי החלטות הרבנים ולא על פי החלטות הממשלה.

למה נזכרנו בזה היום? כי אתמול שמענו שראש הממשלה סיכם עם הסיעות החרדיות שחוק העלאת הקנסות יעלה בוועדת החוקה, שבראשה עומד חבר הכנסת יעקב אשר מדגל התורה - מה שמבטיח שאם ירצו, יוכלו לעכב את החוק. ברקע מתבשלת פשרה נוספת שתבטיח שגם אם הקנסות יעלו, זה יהיה בקטנה.

למה שמישהו יתייחס ברצינות לחוק, אם ראש הממשלה בעצמו מאותת שהוא לא ממש? עכשיו הסיפור הופך לפוליטי נטו, בני גנץ מאיים שאם חוק הקנסת לא יעבור, כחול לבן תתנגד להארכת הסגר בשבוע הבא. את חוק הקנסות צריך לאשר בלי שום קשר לסגר, אבל זו רק עוד הוכחה לניהול הלא-ענייני של מגפת הקורונה שכולנו מקבלים כאן.

הפופולריים