המיליונים שלא הולכים לשום מקום: מה יקרה לטראמפיזם אחרי טראמפ?

מה יקרה לטראמפיזם אחרי טראמפ?
דונלד טראמפ עוזב את הבית הלבן, אבל מיליוני המצביעים שראו בו את היחיד שמייצג אותם מול האליטה הרקובה - לא הולכים לשום מקום. בעוד שהמפלגה הרפובליקנית מתחילה להתנער ממנו, הפוליטיקאים בוושינגטון יצטרכו להחזיר את האמון של תומכי הנשיא היוצא. אם הם לא יצליחו - טראמפ או מישהו דומה לו יחזרו לטלטל את אמריקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מואב ורדי 20.01
צילום:

אז בסופו של דבר אחרי חודשיים בהם טראמפ טוען שהבחירות זויפו ונגנבו, וערעורים לבתי משפט, בסופו של דבר הגיע היום – טראמפ עוזב את הבית הלבן. אך השאלה היא האם הפסדו של דונלד טראמפ בבחירות, יביא גם להיעלמותו של הטראמפיזם? 

טראמפ נבחר לנשיאות כנציגה של המפלגה הרפובליקנית, אבל למעשה אין ממש קשר בין המפלגה הרפובליקנית לאותו טראמפיזם, שנשען על הרעיון הפופוליסטי לפיו החברה מתחלקת לשניים: העם הפשוט והטוב והטהור והערכי מול האליטה המושחתת, הרקובה ששולטת בנו. זה לא מאבק על אינטרסים או על עמדות כלכליות, זה מאבק ערכי בין טובים לרעים. טראמפ זיהה את השבר בחברה האמריקנית, וזיהה את אותם אנשים שהרגישו שהם נזנחו. 

המפלגה הרפובליקנית היא חלק מאותו ממסד פוליטי, לכאורה אליטיסטי לכאורה מושחת, אבל זה לא שינה לה כי טראמפ הביא לה את השלטון. עכשיו, ארבע שנים אחרי, רק בגלל המהומות האלימות בקפיטול, וכל מה שנגרם בוושינגטון בכירי המפלגה הרפובליקנית פתאום נזכרו שטראמפ והם זה לא אותו דבר. אלא היו נישואי נוחות והם כנראה נפרדים ממנו.

אז טראמפ אולי הולך, אבל הטראמפיזם כאן כדי להישאר. כי התחושות הללו של הניכור והתחושה שאני זנוח ואף אחד לא דואג לי, הן תחושות קיימות, אותנטיות בקרב ציבור גדול באמריקה. אם ביידן והמפלגה הדמוקרטית לא יידעו איך להציע פתרונות אמיתיים לאותו ציבור, שיחזור להרגיש שיש מי שדואג לו ולבעיות שלו ולמצוקות שלו, אז התחושה הזאת לא תיעלם. ועלייתו חזרה של טראמפ או מישהו כמוהו, חזרה אפילו עד לבית הלבן – תהיה רק עניין של זמן.

הפופולריים