הוויכוח על נתב"ג מלמד על גודל הבור שבו אנחנו נמצאים

המחדל בנתב"ג מלמד על גודל הבור בו אנו נמצאים
אם היה עניין בטובת הציבור, הרי שהרכבת האווירית של חולים מאיחוד האמירויות וממדינות נוספות הייתה נעצרת מזמן. העיקר לתקוף את הפקידים • וגם: רק בישראל ראש ממשלה מחכה למוצא פיו של נכדו של רב, בזמן שנתוני התחלואה גואים | הזווית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אולם קבלת הפנים בנתב"ג, מארס 2020
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

מחכים לנכד של קניבסקי | אריה גולן

"רבנים מחורבנים" אמר בכעס ובתסכול שמעון פרס אחרי שכיתת רגליו כיו"ר מפלגת העבודה בחצרות רבנים וניסה, בלי הצלחה, לקבל מהם תמיכה פוליטית, אי אז בשנות ה-80 הרחוקות. לא נראה שיהיה היום עיתונאי שישמע במו אוזניו מפיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מה הוא חשב ואיך הוא הרגיש כשהתקשר לביתו של הרב חיים קניבסקי כדי לשכנע אותו לתמוך בהמשך הסגר וכל מה שזכה לו זה לדבר עם נכד ששמו יענקי. ויענקי אמר לראש ממשלת ישראל, כך על פי כל הדיווחים, ששר התורה ישקול את העניין עד סוף השבוע ויקבל החלטה. ועכשיו כל ממשלת ישראל ממתינה בדריכות למוצא פיו של כבוד הרב או בעצם - של יענקי. רק בישראל. 

הוויכוח על נתב"ג מלמד על גודל הבור שבו אנחנו נמצאים | קרן נויבך

הוויכוח המכוער בין שרים לפקידים לגבי מי אשם בכך שנתב"ג נותר פתוח מלמד על גודל הבור שבו אנחנו נמצאים – אפס עניין בטובתו של הציבור. כי אם היה עניין בטובת הציבור, הרי שהרכבת האווירית של חולים מאיחוד האמירויות וממדינות נוספות הייתה נעצרת מזמן. מדינה שהצליחה להרים מבצע חיסונים עצום בזמן כל כך קצר לא מצליחה לטפל בנקודת כניסה אחת? פשוט לא סביר ולא הגיוני. במשרד הבריאות כבר אמרו לפני זמן רב שמה שמתרחש בנתב"ג הוא מחדל. ועדיין שורה של שיקולים לא ענייניים, שחלקם קשורים לחוסר הרצון לפגעו בחברים החדשים שלנו באמירויות, גרמו לכך שלקח כל כך הרבה זמן על חובת בדיקת קורונה שלילית לכל ישראלי שרוצה לעלות על מטוס הביתה. בדיוק כמו שלא רצינו לפגוע בחבר שלנו שעוזב את הבית הלבן בתחילת המגפה, כשלא הגדרנו את ארצות הברית כמדינה אדומה. קל יותר, וכנראה גם רווחי יותר מבחינה פוליטית, להיכנס בפקידים, בעיקר אם הם ממשרד המשפטים.

הפקידים לא מלאכים. הם גם לא צודקים תמיד – זה ברור, והפוליטיקאים אכן נבחרו כדי ליישם את המדיניות. אבל פוליטיקאים שמנצלים כל הזדמנות כדי לתקוף במקום לנהל, הם בעיקר פוליטיקאים חלשים, ולא נבחרי ציבור שמעוניינים לנהל ולתת לנו את הטיפול הטוב ביותר שאפשר – של המגפה ושל החיים שלנו כאן בכלל. ועוד לא הזכרנו את הקנסות המוגדלים שביקש ראש הממשלה להשית על מפירי הגבלות הקורונה. זה היה באוקטובר 2020, למה זה עוד לא קרה? משילות אומרים לכם, הכול עניין של משילות.

הפופולריים