למה מחסנים כל כך מעט ביישובים עם תחלואה גבוהה?

למה מחסנים כה מעט ביישובים עם תחלואה גבוהה?
מחקר מצא שדווקא ביישובים בהם החיסונים הכי נחוצים - יישובים חרדים וערבים עם שיעורי תחלואה גבוהים, מספר המתחסנים נמוך באופן יחסי. נתניהו רוצה להראות שהוא באמת דואג לחברה הערבית? עזוב אותך מפוסטים בערבית בפייסבוק, תראה איך אתה מעלה שם את שיעור ההתחסנות, זה המבחן האמיתי שלך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול
צילום: -

הינה המבחן האמיתי של נתניהו. אתה רוצה להוכיח שאתה דואג לחברה הערבית ולחברה החרדית? בבקשה. תראה איך אתה מעלה את שיעור החיסון גם אצל הערבים וגם אצל החרדים. ואם אפשר בדחיפות, כי אנחנו ממש צריכים את זה עכשיו.

ד"ר אורן כספי מבית החולים רמב"ם בחיפה פיתח יחד עם  צוות שלו מדד שנקרא מדד נחיצות החיסון. הם עברו יישוב-יישוב ובדקו מה שיעור התחלואה והתמותה בכל יישוב ואז הצמידו לזה את שיעור ההתחסנות של אנשים בני 60 ומעלה, קבוצת הסיכון העיקרית.

ומה הוא גילה? שאנחנו מחסנים בקצב מאוד גבוה בדיוק היכן שלא דחוף לחסן ומחסנים בשיעור מאוד נמוך בדיוק איפה שממש דחוף לחסן, שזה בעיקר ביישובים ערביים וביישובים חרדיים. ובסופו של דבר זו בעיה של כולנו כי מערכת הבריאות היא מערכת בריאות אחת והכלכלה שלנו היא כלכלה אחת וכשיש הרבה חולים ומתים, אז זה מטיל עומס על המערכת וכשיש הרבה תחלואה, אז לא ניתן לפתוח את המשק.

פעם נתניהו אמר שבניכוי החרדים והערבים מצבנו מצוין. האמירה הזאת לא תפסה אז והיא בוודאי לא תופסת היום, כשאנחנו מתמודדים עם נגיף. נתניהו רוצה להראות שהוא באמת דואג לחברה הערבית? עזוב אותך מפוסטים בערבית בפייסבוק, תראה איך אתה מעלה שם את שיעור ההתחסנות, זה המבחן האמיתי שלך.

הפופולריים