כסף ישן, אריזה חדשה: מה יקרה עם המיליונים שהבטיח רה"מ?

מה יקרה עם המיליונים שהבטיח רה"מ?
לידיעת הצופה אביב גפן: פוליטיקאי הבטיח לך מיליונים באמצע קמפיין בחירות? חלק מהכסף הזה היה מגיע גם ככה, ועל השאר ממש לא כדאי לבנות. אפשר לשאול את האילתים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרדמסקי, 17.01
צילום:

הסיפור הזה שראש הממשלה הבטיח בסוף השבוע 70 מיליון שקלים לאביב גפן בשביל לסייע לעולם התרבות, זה הזכיר לי משהו. זה הזכיר לי איך בבחירות 2019 מועד ב', גם אז ראש הממשלה הבטיח המון דברים. למשל: הוא ירד עד לאילת, קיים ישיבת ממשלה מיוחדת באילת, והבטיח לעיר אילת המון דברים: תקציבים והרכבת לאילת וקזינו, ומה שאתם לא רוצים, ולא הרבה מזה קרה. הרבה מהכסף שהוא הבטיח אז זה היה בעצם כסף ישן באריזה חדשה ששווקה מחדש.

הוא הבטיח גם באותה מערכת בחירות להעביר את האחריות לגיל הרך 3-0 ממשרד העבודה למשרד החינוך תחת הרב רפי. זוכרים את זה? גם זה לא קרה.וה-70 מיליון שקלים האלה? זה משהו מאותה משפחה. יש סיבה שבגללה במהלך קמפיין בחירות לפוליטיקאים אסור להבטיח כסף חדש למטרות חדשות. הכללים המשפטיים מונעים את זה משום שלממשלה היוצאת אסור לסנדל את הממשלה הנכנסת, זאת שעוד לא נבחרה, לאיזשהו סדר עדיפויות שאולי היא לא תרצה.

אנחנו עכשיו בקמפיין בחירות, ובקמפיין בחירות הפוליטיקאים מנסים לעשות כלכלת בחירות. זה נכון ששר האוצר אמר היום ברדיו שהוא ימנע כלכלת בחירות. אבל בפועל הוא חלק ממנה. ולכן, כשהפוליטיקאים מבטיחים לכם: "הינה מיליונים והינה מיליונים", תזכרו: במקרה הטוב מדובר במיליונים שכבר הובטחו קודם. במקרה הרע זו סתם הבטחה ריקה.

הפופולריים