כמה מחשבים חילקו בתוכנית "מחשב לכל ילד"?

כמה מחשבים חילקו במבצע "מחשב לכל ילד"?
במשרד השכילו להאיץ את התוכנית המנומנמת שהוקמה כבר ב-1996. מאז פתיחת שנת הלימודים הנוכחית בחודש ספטמבר, חולקו מעל 125 מחשבים לתלמידים ברחבי הארץ. יש גם נקודות לשיפור, אבל בגדול - המבצע הזה מבורך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הטור של שאול אמסטרדמסקי. 14.01.21
צילום: -

יום חמישי היום, ואתם יודעים מה זה אומר: חמישי חיובי - אבל הפעם באמת. הינה חידה: תוכנית "מחשב לכל ילד" רצה במשרד ראש הממשלה מאז שנת 1996. כמה מחשבים, לדעתכם, היא חילקה לכל ילד מאז שהוקמה?

‫‫התשובה היא קצת פחות מ-100 אלף. לעומת זאת, מאז תחילת שנת הלימודים הנוכחית בחודש ספטמבר, חילק משרד החינוך ‫יותר מ-125 אלף מחשבים לתלמידים שנזקקו. יתרה מכך, תוך חודש המספר הזה צפוי להגיע ל-150 אלף. כלומר, בתוך פחות מחצי שנה משרד החינוך חילק יותר מחשבים ממה שתוכנית מחשב לכל ילד חילקה ביותר מ-20 שנות קיומה. מטורף, לא?

אבל בכל זאת, טיפה ביקורת: דבר ראשון, מי אמר שצריך לחלק 150 אלף מחשבים? למשרד החינוך אין את המיפוי המלא של כל הילדים והילדות שחסרים להם מחשבים או גישה לאינטרנט. לפי הערכות של משרד האוצר, למשל, המספר הזה כפול: 300 אלף.

דבר שני, משרד החינוך מחלק את המחשבים באופן די שרירותי. הוא נותן יותר מחשבים לבתי ספר חלשים סוציואקונומית, אבל כל בית ספר חלש כזה מקבל את אותו יחס של מחשבים. המשמעות היא שאם בבית ספר אחד ספציפי צריך יותר מחשבים לילדים - הם לא יקבלו.

‫בקיצור, חבר'ה במשרד החינוך, הצלחתם לעשות פה משהו גדול. 150 אלף המחשבים האלה יכולים לחולל שינוי אדיר בחיי הילדים. בהזדמנות שיש להם עכשיו בעתיד, תחשבו על ילדה מחורה שעד עכשיו לא היה לה מחשב ולא הייתה לה גישה לאינטרנט. או על ילד מבני ברק, שעד עכשיו לא היה לו איך להתחבר לעולם הדיגיטלי. מה שהרווחנו פה אלה הזדמנויות שנפתחות עבור התלמידים בטווח הארוך. עכשיו, משרד החינוך, תעשו את בדיוק אותו הדבר ותחלקו עוד 150 אלף מחשבים.

הפופולריים