הריאיון המוזר של שלי וגואטה עם מנהל ביה"ח ברזילי

הריאיון המוזר עם מנהל ביה"ח ברזילי
האם מנהל בית חולים צריך לא לומר אמת כדי לעודד אנשים להתחסן?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלי וגואטה
צילום:

בשבוע שעבר התראיין מנהל המרכז הרפואי ברזילי, הפרופסור יניב שרר, אצל שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה. דובר ברזילי הציע אותו בטענה שבדיקה שעשה העלתה שלאחר שהתחסן גילה שכמות הנוגדנים בגופו עלתה בצורה יוצאת דופן. צוות התוכנית שמח לראיין אותו. פרופ' שרר הסכים עם הטענה כי במצב דומה לשלו יש לשנות את הגישה במקרה של חוסר בחיסונים. במצב כזה, אמר, יש להתחיל לבצע בדיקות סרולוגיות לגילוי נוגדנים אצל מי שחוסנו בחיסון הראשון ‫ומי שבגופו תהיה רמת נוגדנים גבוהה כמו שלו ‫- אפשר שלא לתת לו את החיסון השני.

זמן קצר לאחר הריאיון קיבלו אנשי התוכנית‫ הודעות שטענו כי פרופ' שרר כבר חלה בקורונה וזו הסיבה שבגופו התגלתה כמות גבוהה של נוגדנים. עורכת התוכנית פנתה לדובר ברזילי ושאלה אם פרופסור יניב שרר אובחן בעבר כחולה קורונה? הדובר השיב בשלילה. העורכת חידדה את השאלה:‫האם לפרופסור שרר הייתה גם בדיקה סרולוגית נוספת ‫לפני שחוסן והאם אז נמצאו כבר נוגדנים בדמו? הדובר השיב: ‫"תודה רבה לכם" וצירף דברים ‫שנכתבו לפרופסור שרר מאנשים ‫ששמעו את הריאיון ובעקבותיו החליטו להתחסן. 

"איך זה קשור לשאלה המחודדת שנשאלה הדובר?", תוהים שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה. "אין שום קשר. התשובה לא הושגה. למה צריך לא לומר אמת כדי להשיג את המטרה הזאת, ‫הרי חלק גדול מהמשבר שעובר על הציבור בישראל זה משבר אמון, ‫בעיקר מול המערכת הפוליטית. אין עדיין, לשמחתנו, משבר אמון מול מערכת הבריאות. ‫למה לבן-אדם כזה ‫לעלות אלינו לשידור עם מידע כל כך כל כך מוטעה ומטעה?".
ושאלה נוספת שצצה - ‫למה בעצם קיבל פרופ' שרר חיסון ‫אם כבר ידע שיש לו נוגדנים בדם ‫ושחלה בקורונה? אולי בעקבות הריאיון הזה חשבו אנשים שאין צורך באמת בחיסון שני?  

הפופולריים