מתאבד על כל משימה: הדרך לניצחון בבחירות עוברת בטיקטוק?

הדרך לניצחון בבחירות עוברת בטיקטוק?
בעוד נתניהו מוכן לתת את כל כולו במערכת הבחירות, יריביו הפוליטיים נראים כאילו הם רק מחכים שהציבור יכיר להם תודה על זה שבכלל הסכימו להיכנס לפוליטיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

השבוע נפל דבר בשמי הפוליטיקה הישראלית והרשתות החברתיות – יאיר לפיד פתח חשבון טיקטוק. טיקטוק, אם אתם מבוגרים מדי כדי לדעת, זו רשת חברתית בעיקר של בני נוער שמבוססת על קטעי וידיאו קצרים. לפיד הצטרף אליה כמעט חודש אחרי בנימין נתניהו, שכבר הספיק לצבור שם 165 אלף עוקבים.

נתניהו מתמסר לטכנולוגיה. הוא לא משתגע עליה – הרי אפילו אין לו טלפון – אבל איפה שצריך להיות, הוא נמצא. אינסטגרם? נעשה שאלות-ותשובות עם העוקבים; טיקטוק? נעשה דואט עם נערה אנונימית; אפילו היה לו סנאפצ'ט, למי שזוכר את הרשת החברתית המנוחה.

לשם ההשוואה, גם לבני גנץ יש טיקטוק - אפילו לפני נתניהו. אבל הוא מעלה לשם סרטונים שבהם הוא עומד ומדבר למצלמה, כאילו העוקבים שלו הם חיילים בתדריך ביטחוני. נתניהו עושה הכול כדי לדבר את השפה. וזה לא מהיום ולא רק בטיקטוק. ב-2012, תחילת דרכו בפייסבוק, הוא פרסם סרטון שבו ביקש מהגולשים שישתפו את הסרטון שלו. "תעשו לי לייק", אמר אז. כן, היום זה נראה מגוחך. אבל נתניהו הוא אימפריה של רשתות חברתיות. ומי שגיחך על הסרטון הזה לפני תשע שנים, בטח מסתכל עליו קצת אחרת כשהוא רואה את 2.5 מיליון העוקבים שלו בפייסבוק.

וזה העניין, נתניהו לא בוחל בשום דבר כדי להגיע לקהל שלו ולהשיג מנדטים. עד כדי כך לא בוחל - שכפי שאנחנו יודעים - זה גולש למחוזות מסוכנים כמו אז, כשהציג את "בוט" הטוויטר קפטן ג'ורג'. קפטן ג'ורג' המדובר, שנתניהו הסתחבק איתו, הוא צייצן שהשמיע דברי הסתה נגד השמאל וטען, בין היתר, שכהנא צדק לאורך כל הדרך. נתניהו גיחך על המצקצקים והמשיך לצבור אהדה בבייס שלו.

המתמודדים נגד נתניהו לא צריכים להגיע למחוזות האלה, אבל גם אין סכנה שיגיעו למחוזות האלה כי הם רחוקים מאוד מהנכונות של נתניהו לתת את כל כולו במערכת הבחירות. יריביו של נתניהו נראים רוב הזמן כאילו הם מחכים שהציבור יכיר להם תודה על כך שהם בכלל הסכימו להיכנס לפוליטיקה.

גבי אשכנזי, למשל, הודיע בשבוע שעבר על פרישתו מהחיים הפוליטיים, בעוד שעושה רושם שהאיש אף פעם באמת לא החליט להיכנס אליהם. אשכנזי אמר שיסכים להצטרף לכחול לבן אם יהיה הגרוש ללירה כדי להחליף את נתניהו - ומאז הציבור בקושי שמע ממנו. איפה הוא ואיפה הטיקטוק?

אין לדעת אם הטיקטוק הזה יעזור לנתניהו או שהוא מבזבז את זמנו, אבל ברור שביבי הוא הילד שהכי רוצה ללכת לבית ספר. כל בית ספר. איפה שרק יש לימודים.

הפופולריים