כמו באמריקה? היום שבו מתפרעים יסתערו על הכנסת

כמו באמריקה? היום שבו מתפרעים יסתערו על הכנסת
הזווית - כאן חדשות מנקודת מבט אחרת | המהומות בקפיטול: טראמפ הוכיח כמה הוא מסוכן • התמונות מוושינגטון יהיו מורשתו של הנשיא היוצא • וגם - למה הרפובליקנים שיצאו נגד טראמפ הם גיבורי הגארבג' טיים?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ומתפרעים – 07.01
צילום: צילום: אי-פי

האם מראות וושינגטון עלולים להתרחש גם אצלנו? | אלמוגילת

התמונות מוושינגטון אמש היו מרתקות ומחרידות ואי אפשר היה להינתק מהמסך. זה הלם, מנהיגת העולם החופשי הייתה בסכנה של ממש. הדמוקרטיה הייתה בסכנה. ניסיון ההפיכה נמשך שעות ואי אפשר שלא לחמוק מהמחשבה והשאלה האם זה עלול לקרות גם אצלנו? האם נראה בארץ אלפים עולים על הכנסת וח"כים ושרים מסתתרים מתחת לשולחנות בלשכותיהם?

השר אוחנה: "הנחיתי על היערכות לתרחיש כזה, בל יתפוס אותנו בהפתעה"

בעקבות אירועי האלימות בארצות הברית, אמר השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה שהנחה על היערכות לתרחיש שכזה. "כששומעים שחלק מהמפגינים אומרים שצריך לזרוק בקבוק תבערה למעון ראש הממשלה, זה מעיד שיש המון הסתה", אמר אוחנה בריאיון לקרן אוזן וזאב קם בכאן רשת ב.

מהומות וושינגטון: טראמפ הוכיח כמה הוא מסוכן | רן בנימיני

על הדמוקרטיה האמריקנית השתלטה הלילה אנרכיה. הוביל אותה לא אחר מאשר הנשיא המכהן, שלא מוכן להכיר בהפסדו בבחירות. בנאום מופרע מול גבעת הקפיטול המריד טראמפ את חברי המיליציות שלו ולמעשה הסית אותם לעלות על בניין הקונגרס, והם נענו לקריאה הזאת בהתלהבות. מאות מהם פשטו על המבנה כמעט בלי קושי, והטילו מצור על אחד מסמלי הדמוקרטיה. חברי סנאט שהתכנסו לאשר את תוצאות הבחירות ברחו מהמקום. אחד הפורצים התיישב על כסאו של יושב ראש הסנאט, תומך טראמפ ואחר התרווח בכיסאה של יושבת ראש בית הנבחרים. זה לא היה סרט, זו היתה מציאות מפחידה של ניסיון הפיכה, אין הגדרה אחרת. רק לאחר שעות הוצאו המתבצרים מהקונגרס, ודיוני הסנאט התחדשו, אבל לא רחוק משם בבית הלבן עדיין יושב אדם שסיפק אתמול הוכחה מבהילה עד כמה הוא מסוכן וחסר עכבות, ומי יודע מה עוד הוא מתכנן בשבועיים הקרובים עד שיוחלף.

התמונות מהקפיטול יהיו מורשתו של טראמפ | דקלוינסון

התמונות מוושינגטון אמש היו בלתי נתפסות. לראות את המתנפלים על הסמל הדמוקרטי של בית הנבחרים, התמונות האלה יהיו מורשת טראמפ. תמונות של תומכיו, המון מוסת, מסתער ופורץ פנימה ומתיישב על הכיסא שממנו ניהל סגן הנשיא את הישיבה קודם לכן. כשטראמפ נבחר וכולם היו בהלם, ועלו תהיות אם היו זיופים, ברק אובמה זימן אותו לחדר הסגלגל ואמר: זה הנשיא - תתקדמו. ספק אם הוא יוכל לחזור להיות מועמד לאחר תמונות אלה, אבל מורשתו נמשכת.

 

הרפובליקנים שנגד טראמפ - גיבורי גארבג' טיים | שמואל רוזנר

הציבור האמריקני הרחב סולד ממראות כאלה ואיננו מעוניין בהפיכה אלימה. המפלגה הרפובליקנית צריכה להרחיק עצמה מהאירוע הזה. הבכירים שיצאו נגד טראמפ הם גיבורים בשעה שאין לו כבר מה לעשות להם.

הפופולריים