האם ביבי יצא פראייר בסיפור החיסונים?

האם ביבי יצא פראייר בסיפור החיסונים?
למי אכפת שישראל משלמת על החיסונים יותר ממדינות באירופה? וגם - מה הסיפור מאחורי התביעה נגד ח"כ מרב מיכאלי? | הזווית - כאן חדשות עם נקודת מבט אחרת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

ישראל - ארץ האפשרויות הפוליטיות הבלתי מוגבלות | אריה גולן

מה יעשה הנשיא המסרב לצאת, דונלד טראמפ, אחרי שנכשל בניסיונו לכפות על מזכיר המדינה הרפובליקני של מדינת ג'ורג'יה למצוא לו בכל מחיר קצת קולות שיעניקו לו את התמיכה של ג'ורג'יה בבחירות לנשיאות?

האם טראמפ מסוגל להפעיל את צבא ארצות הברית כדי למנוע את הוצאתו מהבית הלבן ב-20 בינואר? עשרה שרי הגנה לשעבר של ארה"ב, גם רפובליקנים, כתבו לו "דיר בלאק, אל תעשה את זה". באנגלית כמובן.  

בארץ היה לנשיא המפסיד הרבה יותר קל. הוא פשוט היה מצרף אליו את הקולות החסרים מהמפלגה היריבה שנאבקה נגדו - ונשאר בשלטון. לפעמים דווקא ישראל היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

♦♦♦

החיים הסודיים של היועצים הפרלמנטריים | עוד יום

יועצי הח"כים ב-2021 הם גם צלמי אינסטגרם, שומרי מקומות בוועדות ויועצי תדמית שצריכים להיות זמינים כמעט בכל שעה. האם לשכות חברי הכנסת הן מקום העסקה פוגעני? עקיבא נוביק צולל אל התביעה שהגישה יועצת של ח"כ מרב מיכאלי, בנוגע לאחת המשרות התובעניות בפוליטיקה הישראלית.

♦♦♦

כשנצא מהסגר נרצה את המורים מחוסנים | קרן נויבך

זוכרים שלפני הסגר האחרון אמרו לנו שזה יהיה הסגר האחרון? אז אמרו. בינתיים, כפי שכולנו רואים, זה לא סגר. פרט לחנויות שלא מוגדרות חיוניות, כמעט הכול פתוח. בעלי העסקים אומרים: "תראו מה עשיתם, אנחנו גם מפסידים כל יום המון כסף וגם אין ירידה בתחלואה, זה לא רציני", אז כן, זה לא רציני.

בינתיים משרד הבריאות ובית החולים איכילוב רבים על מה צריך לעשות עם החיסונים. מסתבר שעיריית תל אביב ובית החולים איכילוב חיסנו אתמול במבצע מהיר כמעט את כל צוותי ההוראה בתל אביב. שר הבריאות אדלשטיין הודיע שהמהלך מנוגד להוראות התיעדוף של משרד הבריאות והורה לעצור את החיסונים לאיכילוב.

מנכ"ל איכילוב, פרופ' גמזו, טען שהמורים והגננות נמצאים יחד עם שוטרים באותה קבוצת תיעדוף. ואכן, במסמך תיעדוף חיסונים שפרסם משרד הבריאות ב-23.12.20 נכתב שקבוצות בחשיפה גבוהה כמו מורים וגננות יהיו בעדיפות שנייה למתן חיסון. אבל ההחלטה לחסן אותם עדיין לא התקבלה על ידי משרד הבריאות.

אז מי צודק? השאלה האמיתית היא, למה לא התקבלה החלטה גורפת לחסן את הצוותים החינוכים? גם היום, רגע לפני שמערכת החינוך נסגרת שוב: חסנו את המורים. קבלו החלטה וחסנו את צוותי ההוראה. כך שכשנרצה לפתוח את מערכת החינוך שוב, נדע שעשינו מה שצריך כדי לשמור על בריאותם של צוותי ההוראה.

♦♦♦

יכול להיות שביבי יצא פראייר? | הכול פוליטי

הסיפור הזה שאנחנו משלמים 30 דולרים לכל חיסון בזמן שהאירופאים משלמים פחות מחצי - למי אכפת? מעניין את הציבור כמה שילמנו על החיסון כשתחושת החמימות פושטת לו ביד? כן, בהחלט אכפת לו. זה מלא כסף לקופה הציבורית עכשיו, והציבור מבין שאנחנו במצוקה כלכלית קשה מאוד במדינה. ואגב, פייזר היו מוכרים לנו את החיסונים - גם אם היינו משלמים עליהם רק 20 דולרים לחיסון.

יכול להיות שביבי יצא פראייר? יש מצב, זה כבר לא בעיה של כסף - מרוב הכספים שנזרקו פה במדינה, על כל מיני גחמות של הממשלה שלנו. אז אם זה לצורכי בריאות, אז גם שיישלמו 40 דולרים - העיקר שכבר נצא מהמשבר הזה.

הכול פוליטי - תוכנית פוליטית חדשה עם אסף ליברמן. מתחילים במוצ"ש ב-19:00, בכאן 11 ובכאן חדשות בדיגיטל.

הפופולריים