עניין של רצון והחלטה: למה לא מחסנים את המורים?

עניין של רצון: למה לא מחסנים את המורים?
יש אי בהירות גדולה ביחס לכמה מנות חיסון נשארו מעבר למי שחוסן עד עכשיו וצריך לקבל את המנה השנייה | הזווית - כאן חדשות עם נקודת מבט אחרת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרכז חיסונים של כללית בבני ברק, 03.01.2021
צילום: צילום: איתן אלחדז, TPS

זה ייגמר בברקס: מה יהיה הסוף של הקרב על הסגר? | שאול אמסטרדמסקי 

‫אתם מכירים את זה ‫שאתם נוסעים באוטו ליד מישהו, ‫ואתם קלטתם לפניו שיש שם ‫איזושהי חסימה בכביש, ‫ואתם יודעים שצריך לעצור ‫אבל הוא עוד לא קלט, ‫ועד שהוא קולט ולוחץ על הברקס ‫אז כולם עפים קדימה? אז זה פחות או יותר המצב ‫שאנחנו נמצאים בו עכשיו.

‫אנחנו נמצאים בתוך ‫איזושהי ספירלה בלתי אפשרית ‫של תחלואה עולה מצד אחד, ‫ומצד שני כל הפוליטיקאים ‫נמצאים בקמפיין בחירות, ‫אז הם לא באמת רוצים לעשות משהו. ‫וכשהם כבר מנסים ‫אז השטח מייד צועק: ‫לא לסגור את המסחר! ‫לא לסגור את החינוך!

‫וכלי התקשורת מלבים את זה, ‫כי הם מביאים לאולפן ‫כל מיני פוליטיקאים שמתחרים בבחירות ‫ומוציאים כותרות סנסציוניות. ‫וכך הכול מסלים, ‫ושום דבר לא קורה. ‫

♦♦♦

חיסון צוותי ההוראה - עניין של רצון והחלטה | קרן נויבך

חסנו את הצוותים החינוכיים עכשיו. זה כנראה הדבר הכי משמעותי שהממשלה הזו תוכל להחליט עליו בטרם תעבור מן העולם. כל אותם עודפים שמצטברים מדי ערב בתחנות החיסונים? אלו שצעירים ובריאים מבקשים אותם? מוטב לקרוא למורים ולגננות ולסייעות בכל אזור ואזור, בכל תחנה ותחנה ולחסן אותם. 

אבל תגידו, במילא הולכים לסגור את מערכת החינוך שוב? אז קודם כל יש סיכוי טוב ועדיף שכך, שהגנים ימשיכו לפעול ואולי גם הכיתות הנמוכות. וגם אם לא, מערכת החינוך תיפתח שוב, מחדש ואז מה? נהיה שוב באותה סיטואציה בלתי נסבלת שבה מורים וילדים נדבקים ומדביקים.

המורים הפכו לשק החבטות בחודשים האחרונים. אומרים עליהם שהם רוצים חופשות ולא נכנסים תחת האלונקה. אבל האמת היא שרובם עובדים קשה והצוותים החינוכיים הם קו ראשון בהתמודדות עם הקורונה. מישהו מעלה בדעתו שגננת לא תחבק פעוט בוכה? שמורה בכיתה א' לא תיתן את הקרבה הפיזית הנדרשת לילד במצוקה?

יש אי בהירות גדולה ביחס לכמה מנות חיסון נשארו מעבר למי שחוסן עד עכשיו וצריך לקבל את המנה השנייה. גם קופות החולים אינן יודעות מה המספר. מדובר, כך אומרים לנו, במידע סודי. סבבה. אבל במשרד הבריאות יודעים מה המספר. שבו יחד עם משרד החינוך, תראו כמה צוותים חינוכיים יש ותחסנו אותם. מסובך? רק עניין של רצון והחלטה. עשו כאן כבר דברים הרבה יותר מסובכים.

♦♦♦

מאחורי הקלעים של הסקר הדרמטי שהציג זליכה | אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד

בואו נעסוק בסקר אחד דרמטי, מיוחד ומעניין שהצלחנו לשים את ידינו עליו. החשב הכללי לשעבר באוצר שהקים מפלגה חדשה, פרופסור ירון זליכה, השמיע אתמול נתון שהרעיד את הבלטות - 30% מהציבור רואים אותו כאדם המתאים ביותר לנהל את כלכלת ישראל לאחר הבחירות, כך עלה מסקר עומק שהוא ערך בעצמו.

מדובר בנתון פנטסטי. ביקשנו ממנו את הסקר, והוא אף שלח אותו. וכך התנהל הסקר: הנסקרים קיבלו חמישה או שישה שמות, 1,001 משיבים בגילאי 18 ומעלה. השם הראשון הוא זליכה, ואחריו הוזכרו ניר ברקת, נפתלי בנט, ישראל כ"ץ, גדעון סער, יאיר לפיד ואבי ניסנקורן. אם הסקר הזה משקף נכונה את רצון הציבור, הרי ששר האוצר הבא של ישראל הוא - לא יודע / מסרב לענות, שזכה עם 29%.

אבל נניח שהיו עושים סקר כזה ושואלים "מי היית רוצה שיהיה ראש ממשלת ישראל - בנימין נתניהו או אסף ליברמן?", ו-30% היו מעדיפים את ליברמן. באותה מידה היה אפשר לשים את בץ ונולי מול בנימין נתניהו. והאם זליכה היה זוכה לאותם אחוזי תמיכה גם מול מועמדים אחרים, כמו סטנלי פישר, קרנית פלוג, מנואל טרכטנברג?

♦♦♦

הפופולריים