ב-2020 למדנו שרוב המלחמות שלנו בעולם משותפות

השנה למדנו שרוב המלחמות שלנו בעולם משותפות
השנה החולפת לקחה מאיתנו את כל מה שנורמלי, אבל ממשבר תמיד נולדות הזדמנויות חדשות | סיכום שנה של "השעה הבינלאומית" בכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ממתינים בתור לקבלת החיסון לקורונה בבית החולים סורוקה
צילום: צילום: אי-פי

כמה תמימים היינו בדיוק לפני שנה. מתחת לפני השטח כבר התבשל לו הסיפור הבא, בשקט בשקט, כאילו מזכיר לכולנו שמי שבאמת רוצה לסכם את העשור השני של המאה ה-21, צריך לכלול בו גם את השנה האחרונה, שאולי יש לה קידומת 20, אבל באופן רשמי - היא בהחלט שייכת לעשור הקודם.

מסכמים שנה ב"השעה הבינלאומית" בכאן רשת ב

בכל יום ב"השעה הבינלאומית" בכאן רשת ב אנחנו משתדלים להפליג אתכם למחוזות רחוקים. כאלה שאולי תגיעו אליהם בעצמכם, אבל רוב הסיכויים שלא. אנחנו הרי רעבים למשהו אחר. לסיפור מרוחק שיש בו מוסר השכל. שאפשר מרחוק ללמוד ממנו משהו על מה ומי שאנחנו. אלא שהשנה הפכה המראה למסנוורת. מה שבפנים זה מה שבחוץ.

החיסולים, המגפה, המלחמה והשלום: רועי קייס מסכם שנה בעולם הערבי

אז איך אפשר לסכם שנה שהייתה, ועדיין, תקועה כמו עצם בגרון? כזו שאפילו את הסתלקותה מהעולם אי אפשר לחגוג בזיקוקים ומסיבות, אלא לכל היותר בצמד המילים ברוך שפטרנו. שנה שבה כמעט בשום מקום לא באמת היה טוב יותר.

משבר הקורונה שמפצל את היבשת המאוחדת: גדעון קוץ מסכם שנה באירופה

2020 לקחה מאיתנו את כל מה שנורמלי - את הנכדים, את סבא וסבתא, את החירות האישית, וגם את העולם כמפלט מהיר מהישראליות השוחקת. בפעם הראשונה הבנו כאן בישראל שכפר גלובלי זה לא רק טיסות "לואו קוסט" והזמנות מ"עלי אקספרס", אלא גם תנועה של וירוסים ומגפות. הקורונה לימדה אותנו שלא משנה כמה חומות נציב בינינו, רוב המלחמות שלנו בעולם משותפות. וגם ההישגים.

המדינה שהייתה שאננה לקורונה ושילמה מחיר כבד: יוסי בר מסכם שנה באיטליה

עם כל התלונות על הזום, תארו לכם שהיינו צריכים לעבור את המגפה הזאת בלעדיו? ואיך זכינו לחיות בעולם שבו כל המדענים והרופאים יכולים להתחבר בו לרשת אחת, ולרקוח בו ביחד בדיקות וחיסונים במהירות הבזק? זאת בשעה שבאותה רשת ממש המשיכו להתבוסס תומכי תיאוריות קונספירציה ומערערי דמוקרטיה, שעדיין מנסים לשכנע אותנו שאנשי לטאה מנסים להשתלט לנו על התודעה, אבל מתעלמים מאותם יצורים פרימיטיביים עם קוצים שבאמת הורגים במין האנושי - וירוסים.

זאת הייתה שנה שבה אמריקה הבינה שנשיא שהוא כוכב ריאליטי זה נחמד ויש המון אקשן, אבל ברגע האמת מוטב לבחור מישהו משעמם יותר, זהיר יותר.

הבחירות, המגפה, והמהומות ברחובות: נתן גוטמן מסכם שנה בארה"ב

זאת הייתה שנה שבה נשים מנהיגות שבו והוכיחו שהן כנראה יודעות להנהיג טוב יותר את העולם.

זאת הייתה שנה שבה הפערים החברתיים, הכלכליים והגזעיים - נחשפו במלוא כיעורם.

2021 תהיה שנת היציאה מהמשבר, ופשוט זה לא יהיה - אבל ממשבר נולדות הזדמנויות חדשות. הלוואי שנדע לנצל אותן.

הפופולריים