מפלגה חדשה של רון חולדאי - זה מה שחסר לנו?

מפלגה חדשה של רון חולדאי - זה מה שחסר לנו?
המרד השקט של ראשי הרשויות, וגם: היעלמות השמאל הישראלי | הזווית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פתח כנס החורף של הכנסת - 11.10.2020
צילום:

למה צריך עוד מפלגה חדשה? | קלמן ליברמן

"זה חוקי אבל זה לא לגמרי לעניין": יש כזה טרנד עכשיו של הקמת מפלגות חדשות, וגם ראש העיר תל אביב רון חולדאי יודיע הערב על הקמת מפלגה. אבל - הוא לא מתכוון להתפטר מתפקידו הנוכחי כל עוד לא מובטח לו תפקיד במערכת הארצית. זה מה שהיה לקלמן ליבסקינד ולאסף ליברמן לומר על כך:

"המרד השקט" - אובדן שליטה של השלטון המרכזי? | אריה גולן

את האות נתן ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן שהודיע שלא יורה לפקחי העירייה לאכוף את כל תקנות הסגר השלישי. ראשי רשויות נוספים, לא מעטים, הצטרפו, והמהלך כונה הבוקר "המרד השקט". זה אכן מתחיל להיראות כאובדן השליטה של השלטון המרכזי מול השלטון המקומי. הסגר הזה מתחיל להיראות כמו משהו שבין "לייט" ל"פייק". ובאופן סמלי - ראש העיר החופשית הגדולה תל אביב-יפו רון חולדאי צפוי להכריז הערב שגם הוא רץ לראשות הממשלה בראש מפלגה חדשה.

"חטפנו ביצים על הראש": כך נעלם השמאל בישראל | מיכל רשף

איך קרה שמ-56 מנדטים בשיאן נותרו מפלגות השמאל הציוני העבודה ומרצ על סף אחוז החסימה? האם זה פרי הדה-לגיטימציה שהוביל בשנים האחרונות רה"מ נתניהו או שהאשמה היא במנהיגי המחנה שנקרא פעם מחנה השלום? מיכל רשף מארחת את השר וחבר הכנסת לשעבר איתן כבל על כשלי העבר, החזון לעתיד ומי הוא חושב שצריך להנהיג את גוש השמאל בבחירות הקרובות? 

האזינו להסכת

כמו להבדיל בין פפסי לקוקה קולה: למה כל המפלגות נראות אותו דבר? | שאול אמסטרדמסקי

הפוליטיקה שלנו נהייתה כל כך גנרית, עד שלא ברור בכלל מה ההבדל בין מפלגות כמו כחול לבן ויש עתיד. ‫וגם השמות של המפלגות נהיו חסרי משמעות כאילו נשלפו ממחולל שמות אוטומטי. אבל הבעיה האמיתית היא שככל שהפוליטיקה שלנו נהיית גנרית יותר - ‫כך כל השיח הציבורי נהיה רדוד יותר. מה הם אשכרה מציעים לנו מעבר לסיסמאות הגנריות? ‫איך יוצאים מהמשבר הכלכלי? מאיפה אתם מביאים את הכסף - ולמי תתנו אותו? ‫איך אתם מתירים את הפלונטרים הפוליטיים שצריך להתיר בשביל לעשות את הצעדים האלה? הגיע הזמן להפסיק עם סיסמאות נבובות וריקות. אם אנחנו נבקש מהפוליטיקאים ‫שיתייחסו אלינו ברצינות - ‫יש סיכוי שהם אולי יחשבו לעשות את זה.

 

הפופולריים