פרץ לא פרש וחולדאי צריך לקפוץ למים: שלי וגואטה על הסיכוי של מפלגת העבודה לשרוד

פרץ לא באמת פורש וחולדאי צריך לקפוץ למים
ההודעה של עמיר פרץ השבוע לפיה לא יוביל את המפלגה בבחירות הבאות כלל לא הייתה הודעת פרישה, אלא התחלה של מהלך פוליטי. מי שלא צריך לחשוש מאחיזתו של פרץ במנגנון הוא חולדאי, שהיה מזוהה במשך שנים עם המפלגה | פרשנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חולדאי פרץ עמיר רון
צילום: צילום: תומר נויברג ומרים אלסטר, פלאש90

ההודעה של עמיר פרץ השבוע, שלא יעמוד בראש מפלגת העבודה בבחירות הקרובות, אינה הודעת פרישה מהפוליטיקה, כלל לא. לפי השערתה של שלי יחימוביץ', מגישת שלי וגואטה בכאן רשת ב, עמיר פרץ מעוניין בצירוף של דמות שתוביל את מפלגת העבודה אל מעל אחוז החסימה, כשפרץ יהיה סגנו. 

צפו בשיחה של שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה, מתוך "שלי וגואטה" בכאן רשת ב

המנגנון שיאפשר לעמיר פרץ את המהלך הזה הוא החלטה שהעביר לפיה לא יהיו פריימריז לראשות העבודה, אלא שיושב הראש ייבחר בוועידת המפלגה. בוועידה יש לעמיר פרץ שליטה מובהקת, יחד עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. 

ליחימוביץ' יש גם עצה לרון חולדאי - נסה להשתלט על מפלגת העבודה, אל תקים מפלגה חדשה. למרות אפס המנדטים שמפלגת העבודה מקבלת בסקרים, יש לה איזשהו בסיס ונכסים, ששוויים יכול להגיע ל-200 מיליון שקלים. 

יחימוביץ' קוראת לאנשי העבודה למנות את חולדאי לראשותה. מכל הדמויות הקיימות בגוש המרכז-שמאל, הוא המזוהה ביותר עם המפלגה וגם - בעל סקס אפיל ציבורי ויכולות פוליטיות. 

הפופולריים