האם עמית איסמן ראוי להפוך לפרקליט המדינה?

האם עמית איסמן ראוי להפוך לפרקליט המדינה?
שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה מנסים להבין איך מכל המועמדים לתפקיד פרקליט המדינה - נבחר דווקא עו"ד עמית איסמן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עורך דין עמית אייסמן פרקליט המדינה הבא
צילום:

ההחלטה על בחירתו של עו"ד עמית איסמן לתפקיד פרקליט המדינה עוררה סערה, עקב אמירותיו הבוטות בעבר כלפי נשים. לפי עדויות שפורסמו, איסמן שאל בעבר קולגה "סיימת לאונן לי במוח?". בפעם אחרת פנה למתמחה שעבדה במשרדו ושאל: "יש לך בארון חוטיני מנומר". עקב הדברים פנו ארגוני נשים לשר המשפטים אבי ניסנקורן בדרישה להקפאת המינוי עד לעריכת בדיקה מקיפה בעניין. 

הבחירה באיסמן, למרות שדבריו היו ידועים לוועדת האיתור, עוררה את זעמה של שלי יחימוביץ': "‫היו תלונות עליו, והדבר הזה נבדק ‫בנציבות שירות המדינה. ובהליך פנימי משמעתי נבחרו שתיים ‫מתוך ההתבטאויות האלה כדי לומר עליו ‫שההתבטאויות מהוות התנהגות ‫שאינה הולמת עובד מדינה. ‫אז אני שואלת, ‫אם ההתנהגות הזאת אינה הולמת עובד מדינה ‫היא הולמת פרקליט מדינה? ‫יש בזה משהו כל כך מתסכל וכל כך מייאש. ‫זו אצבע בעין לחצי מאזרחיות המדינה הזאת".

יגאל גואטה הוסיף: "‫ועדה שבכובד ראש בחנה את ההתבטאויות האלה. 'אמירות שנאמרו, כאמור, לפני שנים רבות אינן עולות כדי פגם ערכי'. ‫אם זה לא פגם ערכי, מה זה פגם ערכי? ‫אז אולי אני לא מבין מה זה ערכים? ‫אני חושב שאלו התבטאויות גסות, בוטות ‫שלא הולמות כל אדם באשר הוא. ‫‫אבל אני חושב שאמירות בוטות כאלה, ‫בטח ובטח במעמד כזה, ‫אין להן שום מקום בכל שירות, בכל עבודה ‫וגם סתם בשיח רגיל ‫בלי שום קשר למקום העבודה". 

חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה התייחס בריאיון לשלי וגואטה בכאן רשת ב ואמר על ההתבטאויות של איסמן: "הוא לא ראוי להיות פרקליט מדינה, אם זה מה שהוא אמר. אסור לו להיות פרקליט המדינה".

האזינו לריאיון עם משה גפני

הפופולריים