חוגגים ליל סדר ברחוב: רגעים מרגשים במשבר הקורונה

חוגגים ליל סדר ברחוב: הרגעים המרגשים
סופרמרקט בסלון, רופאים עם מסכה מחייכת, וגם: פסחא בעולם - תפילות און-ליין מהכנסייה הריקה, ודרייב-אין בגרמניה | אז מה נשתנה בחג הזה?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיה ראכלין
צילום: מאיה ראכלין

זה היה חג פסח הזוי במיוחד. אומנם בליל הסדר היה מבאס להיות רחוקה מהמשפחה המורחבת, אבל חג הפסח הזה לא היה כל כך שקט כמו שציפינו שיהיה.

כולם יצאו למרפסות ולחצרות, שרו והתפללו, ובמקרים מסוימים אפילו לקחו את ארוחת הסדר החוצה, כדי להיות ביחד. כן! בשכונת נווה נוי בבאר שבע, ואפילו אצלי ברחוב, היו מי שהוציאו את השולחנות החוצה כדי לחגוג ביחד, במרחק המקובל כמובן, והיו גם כאלה שלקחו את זה קצת יותר מדי רחוק האחד מהשני והיה קצת קשה לשיר יחד איתם 'מה נשתנה'.

פסח 2020: הישראלים שרו וחגגו במרפסות

וזה לא רק אנחנו שחגגנו את פסח. העולם הנוצרי ציין אתמול את חג הפסחא, וגם שם החגיגות היו שונות מהרגיל. היו מי שהזמינו את המתפללים למטבח שלהם, וכמרים רבים ערכו את התפילות מהכנסייה הריקה באון-ליין.

בגרמניה היו מי שיזמו דרייב-אין, כי חג הפסחא הוא תמיד סיבה טובה לחגוג יחד. אפילו ארנב חג הפסחא, ה"איסטר באני", מצא דרך לעבור בין הבתים.

עבור לא מעט אנשים זאת הייתה הזדמנות טובה לעשות משהו עבור צוותי הרפואה. וגם הרופאות והרופאים, שעובדים מסביב לשעון, מצליחים לרומם את מצב הרוח של חולי הקורונה שמאושפזים במחלקות שלהם בתי החולים. דוגמה מהשטח היא המיזם "מאיר פנים", שבו רופאים הדביקו על ציוד המגן שלהם תמונות של עצמם מחייכים כדי להסיר את המחיצות בינם לבין המטופלים.

במיזם "מאיר פנים" רופאים הדביקו על ציוד המגן שלהם תמונות של עצמם מחייכים, כדי להסיר את המחיצות בינם לבין המטופלים

יוזמה ממש מגניבה, שנועדה לסייע לאוכלוסייה המבוגרת, היא פרויקט "אמץ קשיש". כבר יותר מ-60 אלף בני אדם התנדבו לפרויקט ויוצרים קשר עם אנשים מבוגרים שיושבים לבד בבית, מדברים איתם בזום או מבקרים אותם מרחוק, רק כדי שירגישו קצת פחות לבד. עכשיו אפשר לומר שהם 'היו בודדים'. המתנדבים גם מצליחים לגרום להם לחייך.

ויש גם משפחה שעשתה הכול כדי לגרום לסבתא להרגיש שהיא עדיין חיה חיים רגילים. השגרה השבועית שלה השתבשה לגמרי, והם מנסים לארגן לה תכנית שבועית. אז הם פשוט פתחו לה סופרמרקט בתוך הבית, העמידו לרשותה רשימת קניות, והיא נענתה לאתגר.

הפופולריים