מתרחקים מעטלפים: סין מנסה לתקן את הדימוי המדבק

מתרחקים מעטלפים: סין נלחמת בדימוי המדבק
הממשל בבייג'ינג מודה: הנגיף התחיל אצלנו - אך אנחנו לא אחראים למה שקורה. בסין פתחו בקמפיין יחסי ציבור מפואר ואף מצאו אשם אחד - ארצות הברית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיחי שטיין תמונת אקספליינר
צילום: כאן חדשות

כולנו יודעים למה אנחנו נמצאים במצב הזה, נכון? סיני אחד החליט לאכול עטלף עם וירוס בשוק בווהאן. נריץ קדימה כמה חודשים והופ, אנחנו במגפה עולמית. אבל בסין לא כל כך אוהבים את הגרסה הזאת של הסיפור. הממשל בבייג'ינג מודה: ההתפרצות התחילה אצלנו – אבל אנחנו לא אחראים לכל מה שקורה היום. 

רופאים, עיתונאים ואזרחים שדיווחו על ניהול כושל במדינה – נעלמו. והממשל אפילו כבר הספיק להדפיס ספר על המלחמה של סין בנגיף, וכיצד היא עוזרת לעולם. הספר יתורגם לאנגלית, ערבית, ועוד מלא שפות. שכולם יוכלו לקרוא את הסיפור הסיני. בד בבד, יצאה סין למסע יחסי ציבור נרחב, שבמסגרתו העבירה שני מיליון מסכות לאיחוד האירופי. 

בממשל האמריקני מייצרים את הנרטיב שלהם. הנשיא טראמפ אפילו טורח לתקן בכתב ידו ולהוסיף את המילה "סיני" מעל המילה וירוס

כלי תקשורת במדינה וגורמים סיניים החלו חלקם לרמוז, וחלקם להגיד בפירוש: מדובר בניסוי אמריקני שיצא משליטה. בממשל האמריקני מייצרים את הנרטיב שלהם. הנשיא טראמפ אפילו טורח לתקן בכתב ידו ולהוסיף את המילה "סיני" מעל המילה וירוס. האירופאים תומכים בעמדה הסינית, והצהירו: זה לא וירוס סיני. ככה זה כשבייג'ינג שולחת שני מיליון מסכות לאיחוד, מומחים לאיטליה, וציוד לצרפת ולספרד. 

הפופולריים