אנחנו כל השנה מפרנסים את המדינה - אז למה עכשיו היא לא נמצאת שם בשבילנו?

למה הממשלה לא נותנת תשובות בזמן חוסר ודאות?
טלי שחרית שמפעילה 6 מסעדות לא מקבלת תשובות ברורות מהמדינה בזמן, ולכן גם לא יכולה לתת תשובות למאות עובדיה | כאן מגיבים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טלי שחרית, מקבוצת הסינטה בר בחיפה
צילום: צילום: תאגיד השידור

אנחנו הרי כל השנה ‫מפרנסים את המדינה. ‫מע"מ, מס הכנסה - משלמים מאות אלפי שקלים בחודש. ‫למה כשאנחנו צריכים אתכם‫, אתם לא שם בשבילנו? אני טלי שחרית, מקבוצת הסינטה בר בחיפה. ‫אנחנו מחזיקים שש מסעדות ‫ומפעל פסטה. אנחנו ‫מפרנסים 400 עובדים, ‫וכולנו כרגע נמצאים במצב של חוסר ודאות. ‫הממשלה עדיין לא מכריזה על מצב חירום, ‫ולא מספרת לנו עד כמה ‫היא מתכוונת לעזור לנו, ‫ואם בכלל.

‫אנחנו עדיין צריכים לשלם ‫שכר דירה בעשרות אלפי שקלים, ‫אנחנו עדיין צריכים לשלם ‫חשמל, ארנונה, מים. ‫ואין לנו פרנסה, ‫ואנחנו לא יודעים באמת מה יהיה איתנו. ‫וכמו שאנחנו לא יודעים מה יהיה איתנו - ‫גם העובדים שלנו לא יודעים מה יהיה איתם. ‫והם לא יודעים אם יהיה מקום בכלל לחזור אליו אחר כך.

‫איזה תשובות אנחנו אמורים לתת להם, ‫אם הממשלה לא נותנת לנו את התשובות?

‫אנחנו נמצאים במצב שבו אנחנו מרגישים אבודים ‫באמת. המסעדות שלנו סגורות. ‫אנחנו עובדים על משלוחים, ‫שהם נתח מאוד מאוד מאוד קטן ונותן לנו רק מענה לאנשים ‫שלא יכולים לצאת לחל"ת ‫ולא יכולים לקבל אבטלה. אז אנחנו מצאנו פתרון ממש קטן, ‫כדי לגלגל אותם ו‫כדי להצליח להחזיק אותם.

‫אנחנו ממש מבקשים, ‫בשם כל המסעדנים בארץ, ‫שהממשלה תיתן תשובות. ‫שתכריז כמו ארצות הברית על מצב חירום, ‫ותגיד בדיוק איך היא הולכת לעזור לעסקים. אנחנו עדיין צריכים לשלם ‫שכר דירה בעשרות אלפי שקלים, ‫אנחנו עדיין צריכים לשלם ‫חשמל, ארנונה, מים. ‫ואין לנו פרנסה, ‫ואנחנו לא יודעים באמת מה יהיה איתנו. אנחנו באמת באמת מבקשים מכולם ‫להתייחס למגזר העסקי בכובד ראש. ‫אנחנו בעצם חוד החנית של כל הכלכלה פה. ‫מבקשים מכם לעשות הכול ‫כדי לעזור לנו ולעובדים שלנו. ‫ואני מאחלת מפה בריאות לכל עם ישראל.

הפופולריים