במקום משחקים פוליטיים: הגיע הזמן למנהיגות

במקום משחקים פוליטיים: הגיע הזמן למנהיגות
מספרי הנפגעים ממגפת קורונה ממשיכים לעלות. דווקא בזמן שצריך לגלות אחריות, חברי הכנסת ממשיכים להתעסק בעיקר בעצמם. במקום לריב על תפקידים, זה הזמן לראות אותם מניחים את האגו בצד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב קרקובסקי - סרטון דעה
צילום:

אז למה בעצם אנחנו מצפים עכשיו?‬ ‫אנחנו רוצים לראות‬ ‫פוליטיקאים שלוקחים אחריות‬, ‫והופכים להיות מנהיגים‬. ‫מה שאנחנו מחפשים עכשיו‬ ‫זה לראות את הפוליטיקאים מניחים בצד‬ ‫מעט מן האגו, ובאמת מקימים‬ ‫ממשלה פועלת ויציבה למדינת ישראל‬. ‫שתיקח את ספינת הקורונה הזאת‬ ‫אל חוף מבטחים‬.

‫בשלב הזה נדמה‬ ‫שכמו שאנחנו רגילים, בדרך כלל‬ ‫רק אסון גדול בסופו של דבר‬ ‫ייאחד כאן את השורות‬, ‫ויכניס קצת אחריות מנהיגותית‬. ‫המספרים רק הולכים וגדלים‬: של מספר מבקשי העבודה‬, ‫של מספר החולים‬, ‫של מספר המאושפזים‬. ‫עוד מעט, לצערינו הרב‬ ‫גם יעלו מספר המתים ממחלת הקורונה‬. ‫

כשאתם יושבים בבית על פי הוראות‬ ‫שאנחנו מקבלים כל הזמן‬, ‫כמעט כל ערב מראש הממשלה‬ ‫משר הבריאות, ממנכ"ל משרד הבריאות‬ - ‫אתם בוודאי חושבים‬ ‫שהפוליטיקאים עוסקים כל הזמן‬ רק באיך לפתור את משבר הקורונה‬. ‫יש לי חדשות בשבילכם‬ ‫זה לא בדיוק כך. רוב הפוליטיקאים‬ ‫מתעסקים בעיקר בעצמם‬ - ‫כרגיל‬. ‫המאבקים הפנימיים האלה‬ ‫שהביאו אותנו לשלוש מערכות בחירות‬ ‫ללא פתרון‬,‫לכך שאין חקיקה בפועל‬. ‫שאין בעצם כנסת שנותנת‬ ‫כלים אמיתיים לממשלה‬ ‫לנסות לפתור את משבר הקורונה‬. 

‫הם מתעסקים בעיקר בעצמם‬. ‫במי יהיה יושב ראש הכנסת‬, ‫במי לא יהיה יושב ראש הכנסת‬, ‫מי יעמוד בראש ועדת הכספים‬ ‫ומי יודח ממנה‬. ‫בעצם אנחנו עדים‬ ‫למערכת פוליטית שכרגיל‬ ‫מנותקת לחלוטין מהבוחרים שלה‬. ‫זה לא אומר שהמערכת הפוליטית‬,‫לא תביא אותנו בפעם הרביעית‬ ‫בשנה וחצי למערכת בחירות נוספת‬. 

‫העם בישראל שותק כנראה‬ ‫נוכח משבר הקורונה‬. ‫עכשיו גם אין קשב‬, ‫למה שקורה במערכת הפוליטית‬ ‫מה הפתרון?‬ ‫מנהיגות‬. ‫פוליטיקאים, גלו מנהיגות‬ - זו תכונה‬ ‫שאי אפשר לקנות אותה‬.

הפופולריים