ממשלה, אל תפקירי אותנו ברגע האמת

ממשלה, אל תפקירי אותנו ברגע האמת
אחרי 13 שנה כמוזג בירה בירושלים, הקורונה הכריחה את רועי בר טור לעצור את מפעל חיי והחרדות גוברות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רועי, בעל בר
צילום: סטודיו

אני רועי בר טור, הבעלים של פאב "התקליט" בירושלים. נשוי ואב לשתי בנות. הדבר שהכי הכי מפחיד אותי הוא שהעסק שלי ייסגר, עסק שאני קורע עליו את התחת 13 שנה. שלא אצליח להחזיק את הראש שלי ושל המשפחה שלי מעל המים. שלא נגיע לרחוב. מפחיד אותי לגמור את כל החסכונות שלי ולמצוא את עצמי בגיל 44 בלי העסק - שהוא מפעל חיי, ובלי החסכונות. עכשיו, לך תתחיל מחדש.

אנחנו כרגע בשממה. לא האמנו שהמדינה תזרוק אותנו לכלבים ברגע האמת. מעוצמת הפאניקה ומהווייב שקיבלנו ברחוב, הבנו שזה הכיוון שאליו הדברים הולכים. התחושה שלנו היא ממש של בגידה. ציפינו, מתוך ההיקש ההגיוני בדינמיקה של תן וקח, שבה אנחנו משלמים מסים בזמן, משלמים ארנונה מופרזת וביטוח לאומי, שכשעוצרים בעצם את העסקים מפעילות - אנחנו נקבל את הגיבוי ממשרדי האוצר והפנים.

הפסיקו לנו את תשלומי המסים ותמצאו לנו איזשהו פתרון מלא, ולא משהו שהוא בחזקת פלסטר על סרטן. כרגע אני לא מכניס כסף הביתה, העסק צובר חובות על תשלומים ומסים. תזרים המזומנים שלנו נגמר וגוברות החרדות לגורל ההמשך ולגורל העסק והעובדים שלי שאני אוהב מאוד, למרקם התרבותי שאני חלק ממנו בעיר.

העסק הזה הוא מפעל חיי, ובהינף אגרוף של המדינה אני מתמוטט תוך חודשיים. המדינה ממשיכה לגבות מאיתנו מסים, אפילו שהיא הצהירה שלא תעשה את זה. כשיצאה ההצהרה הזאת בחודש הקריטי שבו רוב העסקים נתקעו בלי תזרים כספי, נעשה תרגיל מסריח שבו מסים שהודיעו שיידחו, נגבו באותו יום, או יום לפני.

אנחנו מבינים את הסיטואציה, ולא מעוניינים לקדם את התפשטות המגפה. אבל בסיטואציה כזאת, זה הרגע של המדינה להושיט יד ולהחזיק אותנו עם הראש מעל המים. אחרת לא יישאר עסק עצמאי אחד במדינה הזאת שעובד. מקווים לימים יותר טובים.

הפופולריים