האם ישראל עלולה להישאר בלי מזון? כן, אבל

האם ישראל עלולה להישאר בלי מזון? כן, אבל

אפשר להיות רגועים: מטוסים עם אספקה ממשיכים להגיע לארץ, לרשתות השיווק יש מלאים וגם המדינה מוכנה מראש. ובפסח? גם לא אמורה להיות בעיה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר ויינרב
צילום: מתוך סרטון של כאן חדשות

האם יש סיכוי שייגמרו מוצרי מזון בסיסיים, או שחס וחלילה יקרה מצב שניקלע לרעב במדינת ישראל? תיאורטית – כן. זה לא נאמר כדי להפחיד, אבל באותה נשימה צריך לומר – אנחנו ממש, אבל ממש לא בסרט הזה.

מטוסי תובלה ממשיכים להגיע לישראל ולטוס ממנה. לרשתות השיווק יש מלאים, ומעבר לזה – לא רק שהן קנו מספיק מזון, והן יכולות לספק לנו מה שאנחנו צריכים הרבה מאוד חודשים קדימה – גם למדינת ישראל יש משק לשעת חירום. יש מחסנים שמלאים במוצרי מזון בסיסיים כמו קמח, חיטה, אורז ואפילו מזון תינוקות.

אם מאיזושהי סיבה, במדינה מסוימת שמוכרים בה מותג מסוים, לא יצליחו לייצא יותר סחורה כי הכלכלה שם תשותק - יכול להיות שמותג כזה או אחר לא יהיה על המדפים בסופר. אבל אנחנו ממש לא שם, לא עכשיו וקרוב לוודאי שגם לא נהיה.

אבל מה לגבי פסח? אפשר להיות רגועים? זו שאלה קצת טריקית. הסיבה: השנה יהיו בארץ 600 אלף ישראלים שהיו אמורים בחו"ל. על פניו מדובר במספר גדול מאוד של אנשים, ומטבע הדברים היה צריך להיערך. אז דיברנו עם יצרני המזון, וכולם נערכו והגבירו ייצור – מה גם שמעבר לייצור המוגבר צריך לזכור – אין תיירים בארץ. לפי היצרנים, הביקושים צפויים מראש. נצטרך לראות הלכה למעשה שזה באמת מה שקורה.

בשורה התחתונה: לא צפוי מחסור במוצרי מזון לקראת הפסח. אפשר להיות רגועים.

הפופולריים