"אם היחס לילדים ישתנה – אני את שלי עשיתי"

"אם היחס לילדים ישתנה – אני את שלי עשיתי"
אלון שרביט, כתב המגזין של כאן 11, שמע מהורים לילדים המתמודדים עם אוטיזם על הניכור הקשה שהם חווים מצד ילדים ובוגרים אחרים בגן ובבית הספר. הוא מקווה שהסדרה תהיה חלק מהשינוי בהתייחסות לילדים על הספקטרום. הפרק הראשון - היום בחדשות הערב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלון שרביט
צילום:

אלון שרביט, כתב המגזין של כאן 11, זוכר עד היום את הילדה שהוא כמעט לא הזמין ליום הולדת שלו. "אמרו לי שאם היא תבוא, אף אחד לא יבוא". עד הרגע שבו הוא רגע לפני האירוע, הוא הלך אליה הביתה, והזמין אותה. "ואז היא אומרת 'חיכיתי שתקרא לי. לא הזמנת אותי אפילו וקניתי לך מתנה'. תחשוב על ילד שאתה עושה יום הולדת, ולא מזמין אותו. זה נראה לי הדבר הכי אכזרי שיש".

מסע בעקבות העלייה במספר הישראלים שאובחנו עם אוטיזם – סדרת הכתבות אחד ממאה

שרביט, יוצר הסדרה "אחד ממאה", שעוקבת אחרי ילדים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי, נזכר בסיפור בזמן ששמע מהורים לילדים המתמודדים עם אוטיזם על הניכור הקשה שהם חווים מצד ילדים ובוגרים אחרים בגן ובבית הספר.

הפרק הראשון בסדרה ישודר היום בחדשות הערב בכאן 11

הוא נזכר באירועים נוספים מילדותו, כשילד בכיתה חווה במשך השנה הדרה וקללות. לדבריו, "הוא הגיע לקייטנה, לקחו לו את המשקפיים והחביאו אותם. מה שעשו זה פשוט לצחוק מזה שהוא לא מצליח לראות. כשזה היה קורה הייתי נעלם, בורח מהסיטואציה. זה היה נראה לי אחד הדברים הכי קשים שיש. הלחץ החברתי שהיה שם היה כל כך חזק, פשוט לא היה לי את האומץ לצאת החוצה ולחפש איתו".

"אם ישבו קבוצת הורים בוואטסאפ ואמרו אנחנו לא רוצים את הילד הזה, והסדרה הזאת תעביר לו מחשבה בראש. בהתייחסות לילדים כאלו – אני מבחינתי עשיתי את שלי", מסכם שרביט.

הפופולריים