נאום אוחנה: ניסיון להלך אימים על המערכת

נאום אוחנה: ניסיון להלך אימים על המערכת
שר המשפטים חוזר לימים שבהם שרים הפקירו את המערכת. אחרי חשיפת תמלילי שיחות נתניהו-מוזס אפשר להבין למה נתניהו חשש. במקום לתקוף את רה"מ, אוחנה הולך על הראש של שומרי הסף החשובים ביותר | פרשנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה בהצהרה, אוקטובר 2019
צילום:

מה שקרה אתמול (שלישי) הוא דבר בלתי נסלח. שר משפטים שתפקידו להגן על האכיפה, על הפרקליטות ובתי המשפט – חוזר לימים אחרים שבהם שרים הפקירו את המערכת, ותוקף אותה. שקוף לגמרי שהוא מנסה להלך אימים על מי שאמורים לקבל בשבועות הקרובים את ההחלטות בעניין הבוס שלו.


עכשיו אפשר להבין טוב יותר מדוע ראש הממשלה נתניהו חשש כל כך מחשיפת החומרים, וביקש לדחות אותם עד לאחר הבחירות. ראינו את התיקים שנחשפו, את ההקלטות והתמלילים בתיק 2000 – ראינו, נחשפנו ונדהמנו. פיגוע בדמוקרטיה. האיש שאמור לחזק את הדמוקרטיה פועל להחליש אותה. בא שר המשפטים ובמקום לתקוף את ראש הממשלה ולבקר אותו על התנהגותו או לבקר את היועצים החשודים, הוא תוקף את חושפי השחיתות – שומרי הסף החשובים ביותר.

אני מכבד מאוד את הנשיא ריבלין, שאוחנה הזכיר בנאומו. יש  את ריבלין הישן שהיה מחובר עם כמה אנשים מפוקפקים כמו אריה דרעי ודודי אפל. הוא עשה את הדברים האלה באותם ימים. ריבלין כבר לא שם מזמן. הוא שליח של שלטון החוק. הוא מגן על שלטון החוק והשפיות הפוליטית ואנחנו רואים את זה ב-14 השנים האחרונות.

הפופולריים