ישראל יכולה להפגין יותר אהבה כלפי הזרים שנולדו בה

ישראל יכולה להפגין אהבה כלפי הזרים שנולדו בה
במתקני המעצר השונים של רשות ההגירה כלואים כרגע שלוש אימהות פיליפיניות ואיתן ארבעה ילדים "צברים" המיועדים לגירוש. מי שחשב שאפשר להביא לישראל גברים ונשים כדי שיטפלו בזקנינו – אבל אפשר גם לדכא בהם את יצר החיים – היה או תמים או רשע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפיליפינית  ג'רלדין ובנה המיועדים לגירוש
צילום:

במתקני המעצר השונים של רשות ההגירה כלואים כרגע שלוש אימהות פיליפיניות ואיתן ארבעה ילדים "צברים" המיועדים לגירוש – בין היתר בגלל שחטאו ועברו על האיסור לבוא בקשר זוגי ולהקים משפחה, איסור שהטיל עליהם שר הפנים עם כניסתם לעבודה בישראל. בתוכנית לגרש כמאה אימהות כאלה הקיץ עם ילדיהן.

מי שחשב שאפשר להביא לישראל גברים ונשים צעירים וצעירות כדי שיטפלו בזקנינו – אבל אפשר גם לדכא בהם את יצר החיים, וכן גם את יצר ההתחברות וההתרבות – היה או תמים או רשע. אז מדינת כל אזרחיה אנחנו לא, ואפילו לא מדינת כל ילידיה – בשונה מארצות הברית, קנדה ועוד 30 מדינות בעולם – אבל האם לא יכול להימצא הקריטריון שבו הצברים הישראלים שהפכו לתבנית נוף מולדתם, נשמעים, נראים ומרגישים כמו כל אחד מבני כיתתם – יוכלו להפוך לאזרחים פרודוקטיביים או לפחות לתושבים פרודוקטיביים במולדתם?

עם שיעורי אבטלה מינימליים, אבל גם שיעורי עלייה זניחים – מדינת ישראל יכולה להרשות לעצמה להפגין קצת יותר אהבה לבניה ובנותיה – ישראלים בלאדי, גם אם לא על פי אזרחותם.

הפופולריים