פרשת הרב פרץ: גם חושך, גם טיפשות

פרשת הרב פרץ: גם חושך, גם טיפשות
לא מדובר בפליטת פה אומללה או בבדיחה לא מוצלחת אלא בכרטיס הביקור של שר החינוך החדש. אבל זכות היוצרים על השערורייה הזאת רשומה על שמו של בנימין נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי פרץ
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

את אשר יגורו חלק מהאנשים המכירים מקרוב את הרב רפי פרץ – המאור שבידיו בחר נתניהו להפקיד את תיק החינוך - בא בסוף השבוע: החושך והטיפשות שלו פרצו החוצה בסערה. האיוולת הזאת, שמובילה אנשים לחושך, גרמה למחנך פרץ לומר לציבור הרחב כי את אנשי הקהילה הלהט"בית ניתן "ליישר" באמצעות טיפולי המרה. הוא אישית, הסביר ברצינות, עסק בזאת. אפשר לבוז לפרץ למשמע הדברים, אפשר לגחך עליו, אפשר לצחוק – אותי זה לא מצחיק. אותי זה בעיקר מדאיג. זה מעציב.

לא מדובר בפליטת פה אומללה, לא מדובר בבדיחה לא מוצלחת של איש ציבור אפור, לא מדובר בהוצאת משפט מהקשרו. מדובר באמירה חדה, ברורה, נחרצת – בכוונת מכוון. מדובר בעולם המושגים המעוות של הרב פרץ: זה כרטיס הביקור של שר החינוך החדש  - שר התומך בין היתר בחוק המבקש להפוך את הממשלה והכנסת עיר מקלט לעבריינים. לא אכפת לו שפושעים, על פי מערכת האכיפה, ינהלו את המדינה. זה האיש, זו היצירה במלוא הדרה.

השערורייה רשומה על שמו. נתניהו (צילום: פלאש 90)

רגע, אל תלכו לשום מקום כי זכות היוצרים בסיפור הזה שייכת  לבנימין נתניהו. הוא הגיבור האמיתי של השערורייה. הוא זה שיצר אותה ועכשיו, אני מנחש, ינסה להרחיק את עצמו מהאש. הוא יתחפש לכבאי של המדורה כאילו לא הוא מינה את פרץ לתפקיד.

שנים היה אפשר לומר על ראש הממשלה כמעט הכול: שהוא מושחת ומשחית, שהוא מנהיג מסואב, שהוא רודף בצע וטובות הנאה, שהוא שקרן עז מצח - שהוא  מסית לאומי הקורע את העם לתועלתו האישית. הוא התנהג כדיקטטור המטפח סביב עצמו פולחן אישיות. הכול, ממש הכול, נאמר עליו כבר - למעט טיפשות. את התכונה הזאת לא ייחסו לו מעולם.

עכשיו מתנהג הקוסם כמי שנסדק אצלו משהו במגרשי התבונה והשכל הישר. הוא לא ידע מי הרב פרץ? הוא לא ידע מה דעתו על הומואים ולסביות? הוא לא עשה שיעורי בית? הוא לא הביא בחשבון שקהילה זו בישראל מונה מאות אלפי אזרחים, מהם חובשי כיפות, שהצבעה שלהם בקלפי מסוגלת להניב בין חמישה לעשרה מנדטים?

מה קרה לקוסם – בעל הבית השתגע? זה האיש שהוא בחר להציב מול אותו קהל גדול בחלון הראווה שלו ושל הליכוד? אין לו די בהברחת בוחרים מהליכוד ומהימין הרך באמצעות כוכב העל השני שלו, בצלאל סמוטריץ?

כנראה שהתשובה שלילית. כנראה שעל השכל הישר מתגבר הפחד שמיקי זוהר ודודי אמסלם לא יצליחו לבדם לחלץ אותו מכתב האישום. המטרה ממשיכה אצלו לקדש את האמצעים.

הפופולריים