לראש הממשלה נתניהו אכפת מהפעוטות?

לראש הממשלה נתניהו אכפת מהפעוטות?
קרן נויבך משוכנעת ששלומם וביטחונם של הילדים שלכם לא מעניין את הפוליטיקאם – אחרת הם היו כבר מזמן מעבירים את האחריות על הפיקוח למשרד החינוך, ולא מחכים לחסימות הכבישים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת ההורים על מעונות היום
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אתמול התבשרנו שראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח לשר החינוך הטרי, רפי פרץ, זה שבכלל לא בטוח שימשיך בתפקיד אחרי הבחירות הבאות, שהפיקוח על מעונות היום לילדים מגיל לידה עד שלוש יעבור למשרד החינוך, אבל רק אחרי הבחירות – כי בכל זאת, ממשלת מעבר.


ברצינות אדוני ראש הממשלה? אולי כדאי לספר לרב פרץ, שהוא חדש יחסית בפוליטיקה, את מה שקרה כאן ביולי 2016. אותו ראש ממשלה העביר אז את האחריות למעונות היום עד גיל שלוש לשר הרווחה חיים כץ, בניגוד מוחלט לכל המסקנות ושלל הוועדות שעסקו בנושא.

כץ היה אז חזק פוליטית ולא הסכים לוותר על הכוח והכסף – 1.6 מיליארד שקלים, ונתניהו נכנע. מי יודע מה יקרה ביום שאחרי הבחירות, מי יהיה חזק ומי פחות. צאו מנקודת הנחה ששלומם וביטחונם של פעוטות ישראל לא ממש מעניינים את הפוליטיקאים. אם זה היה מעניין אותם, הם ובראש ובראשונה ראש הממשלה, שהנושא הגיע אל שולחנו פעם אחר פעם בשנים האחרונות, היו מעבירים את האחריות על המעונות כבר מזמן למשרד החינוך ולא מחכים לחסימת הכבישים על ידי הורים זועמים.

השר כץ מיהר להבהיר שאין לו בעיה שהפיקוח הפדגוגי יעבור למשרד החינוך, כלומר האחריות, אבל הסבסוד, הרישוי ובניית המעונות, כלומר הכסף והכוח, יישארו אצלו. אז אל תצפו בנשימה עצורה למה שיקרה כאן אחרי הבחירות. אם נצטט את ראש הממשלה עצמו, גם בעניין השמירה על ילדי ישראל - לא היה כלום כי אין כלום.

הפופולריים