חילול השם: על הדרישה מהכדורגלן עלי מוחמד להחליף את שמו

חילול השם: על הדרישה מעלי מוחמד להחליף את שמו
הלוואי שהשחקן הגנאי – ניז'רי יפליא להבקיע שלושערים במדי בית"ר ירושלים. כך שניים וחצי מיליון האירו ששולמו עליו יהיו האפקטיביים ביותר שהושקעו אי פעם במלחמה בגזענות. דעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עלי מוחמד
צילום: צילום מסך

בוקר טוב, הפעם על חילול השם – השם מוחמד. אוהדי הפלג הקיצון של בית"ר ירושלים – לה פמיליה – לא ידעו אתמול את נפשם. משה חוגג בעלי בית"ר, רכש את הכדורגלן הגנאי-ניז'רי עלי מוחמד מקבוצת מכבי נתניה בסכום שיא של 2.25 מיליון אירו.


הלכו אוהדי לה פמיליה לפשפש בציציותיו של עלי מוחמד, בשושלת הגניאולוגית שלו, ובחתימת ה DNA ונפשם ידעה מעט מרגוע כשהתברר שעלי מוחמד הוא בעצם נוצרי – ולא מוסלמי כפי שלרגע היה נדמה.

ועדיין שחררו אתמול הודעה – שעלי מוחמד ייאלץ לשנות את שמו כי השם מוחמד "לא יישמע בטדי". אז לפני שעלי מוחמד שוקל אם עלי רבינוביץ', או עלי בן טובים, או עלי בבא יתאים לו יותר, נזכיר לאוהדי בית"ר כי עלי מוחמד אחר, בסדר שונה, היה מגדולי הספורטאים בכל הזמנים – מוחמד עלי.

ומוחמד אחר – מוחמד סאלח – כוכב ליוורפול ונבחרת מצרים, בוודאי היו מנשקים את רגליו אם רק היה ניאות לבוא ולשחק בבית"ר. ובכלל – השם הפופלארי ביותר בישראל, זה שהורים נוטים לתת אותו לבנם יותר מכל שם אחר – יותר מרותם, לוטם, אוראל או עמנואל, הוא השם – מוחמד, כן כן – מוחמד.

יתכבד ויעלה עלי מוחמד על כר הדשא, ויפליא להבקיע שלושערים במדי בית"ר. יעלה ויהדהד השם מוחמד בקריאות קצובות, מן היציע המזרחי למערבי, ובחזרה, ויהיו אלו השנים ורבע מיליון אירו האפקטיביים ביותר שהושקעו אי פעם במלחמה בגזענות.

הפופולריים