שר המשפטים אמיר אוחנה - זכור למי אתה חייב תודה

השר אמיר אוחנה - זכור למי אתה חייב תודה
הליכוד בהחלט עשה היסטוריה כשמינה הומו מוצהר לתפקיד שר בממשלה. אבל חוץ מהוריו ומרה"מ, אוחנה בהחלט יכול להודות גם למשפטנים ולאנשי השמאל שהוא מרבה לנגח, אשר קידמו פסיקות וחקיקות פורצות דרך למען הקהילה הגאה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הליכוד בהחלט עשה אתמול (רביעי) היסטוריה כשמינה – הגם כמינוי זמני – את חבר הקהילה הגאה אמיר אוחנה כשר בממשלת ישראל. הומו מוצהר ראשון בממשלה, ואפשר רק להצטער עבור קודמיו שהעדיפו את חשכת הארון המיניסטריאלי.


אז מי הביא את אמיר אוחנה עד הלום, חוץ מהוריו ומראש הממשלה מיטיבו? למי תודה? כן – דווקא לשמאל ולבית המשפט העליון, שאותם הוא מרבה לנגח.

תודה לאהרן ברק, שכשרק נולד אוחנה ב-1976, כבר דן עם אנשי האגודה לזכויות האזרח, כיועץ המשפטי לממשלה, בביטול האיסור על משכב זכר. תודה לשולמית אלוני ומרדכי וירשובסקי – ה"סמולנים!", שכשאוחנה היה בן 10 מחקו את חרפת האיסור על משכב זכר מספר החוקים של מדינת ישראל.

תודה לשופטת אסנת אלון לאופר, שב-2001 (בלי שנבחרה בידי הציבור) אישרה לראשונה הסכם זוגיות בין שתי נשים לסביות. ושוב תודה לשופט ברק, שבניגוד לעמדת המדינה פסק ב-2006 שחובה עליה לרשום כנשואים זוגות חד מיניים שנישאו בחו"ל.

מי הביא את אמיר אוחנה עד הלום, חוץ מהוריו ומראש הממשלה מיטיבו? למי תודה? כן – דווקא לשמאל ולבית המשפט העליון, שאותם הוא מרבה לנגח

וכך ישנן עוד ועוד פסיקות וחקיקות פורצות דרך של אותם אנשים, עליהם אמר אמיר אוחנה לאתר "מידה" כי "התרגלו לשלוט מבלי להיבחר, המשפטנים והשמאל".

אז אדוני שר המשפטים אמיר אוחנה, כשאתה אוחז בידו של בן זוגך אהובך אלון חדד, וחובק את ילדיך המקסימים אלה ודוד, ובעודך פוסע אל תוך לשכת שר המשפטים – זכור למי ולמה אתה חייב תודה.

הפופולריים