מכת מדינה: האלימות נגד נשים בישראל מגיעה לשיא

מכת מדינה: האלימות נגד נשים בישראל מגיעה לשיא
15 נשים נרצחו כאן מתחילת השנה - האם זו גזירת גורל או שיש מה לעשות? | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסכת  - עוד יום - אלימות נגד נשים -
צילום: צרוב

אחרי סוף שבוע רצחני, עוד שתי נשים נוספו למניין הדמים ובסך הכול 15 נשים נרצחו בישראל מאז תחילת השנה, יותר מכפול מאשר בשנה שעברה. האם מדובר בגזירת גורל או שיש מה לעשות? דקלה אהרן-שפרן משוחחת עם ורד פלמן, שמביאה את סיפורה הקשה של אישה שחוותה אלימות מינית ופיזית מאז הילדות, וגם עם רות רזניק, מייסדת עמותת ל.א. לאלימות נגד נשים על ההזדמנויות שהחמיצה המדינה בטיפול בתופעה.

מכת מדינה | האזינו להסכת של עוד יום

"15 נשים שנרצחו מתחילת השנה - מדובר במספר יותר מכפול מאשר מספר מעשי הרצח שהיו באותה התקופה בשנה שעברה. בכל 10 ימים במדינת ישראל מאז תחילת השנה נרצחה כאן אישה", מסבירה ורד פלמן את הסטטיסטיקה העגומה. "כשהאלימות גוברת בחברה הישראלית באופן כללי, גם אירועי הרצח נגד נשים גוברים. במרבית המקרים הנשים הללו נרצחו על ידי בני משפחה -בן זוג או אח, שלא אהבו איך שהן מתלבשות אם עם מי שהן יוצאות".

"אישה אחת מכל שלוש עברה או עוברת אלימות במשפחה. זאת אומרת שזה דבר מאוד מאוד נורמטיבי והולך איתנו לאורך שנים רבות", מסבירה רות רזניק. "קשה לקלוט ולהאמין שההיקף כל כך גדול. אבל האלימות היא גם מילולית - אפילו לא להרים עליה אצבע, לשבור אותה ולהרוס את הנפש שלה".

הפופולריים