דיבורים כמו חול: סמוטריץ' בדרך להיות שר האוצר הגרוע ביותר?

סמוטריץ' בדרך להיות שר האוצר הגרוע ביותר?
לפני הבחירות בצלאל סמוטריץ' יצא עם הבטחות גדולות, אלא שבפועל הוא לא באמת ממלא את תפקידו כשר האוצר. הוא בעיקר מתעסק ב"למחוק את חווארה" או להכחיש את ההשפעות הכלכליות של הרפורמה המשפטית. אז אדוני השר, אם אתה לא רוצה שמה שיזכרו לך זה שהורדת את המס על המשקאות המתוקים – הגיע הזמן שתתעורר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הוא כרגע ההגדרה המילונית של כגובה הציפיות כגודל האכזבות. לא פלא שבסקר שהצגנו ביום שישי שני שלישים מהציבור אמרו שהתפקוד שלו גרוע. הוא פשוט לא כל כך נוכח בתור שר האוצר. לפני הבחירות הבן-אדם עשה קולות של "אין, אני הולך להיות שר אוצר ברבאק שלי, אני אשבור את המונופולים, אני ארעיב את ההסתדרות".

זה היה מדהים, אנשים חשבו שהינה הבן-אדם שהיה במשרד התחבורה והוכיח שהוא יודע להיות שר לא סקטוריאלי, אלא שר ענייני ומקצועי ולעבוד עם הפקידים והכול, הינה הוא מגיע למשרד האוצר. פעם אחרונה שהיה לנו מישהו כזה זה היה משה כחלון, שבא עם תוכנית סדורה של מאה ימים ודיור וזה ופה ושם.

בפועל, מאז שהוקמה הממשלה סמוטריץ' אפילו לא שר אוצר במשרה מלאה. חלק מהשבוע הוא בכלל נמצא בלשכה שלו במשרד הביטחון, שם הוא דואג לענייני יהודה ושומרון. ככה אתה מנסה להילחם ביוקר המחיה וכל הדברים הגדולים שהבטחת?

אנחנו צריכים שר אוצר במשרה מלאה, אם סמוטריץ' היה רוצה הוא היה יכול להיות שר אוצר מצטיין. האג'נדה הכלכלית שלו ושל פקידי משרד האוצר כמעט חופפות, הם רק רוצים שתיתן להם לרוץ על כל המגרש. בפועל, הוא פשוט לא כל כך מתעניין בתפקיד הזה.

הוא עסוק רוב הזמן שלו ב"למחוק את חווארה", "אה, בעצם, לא התכוונתי" ולהכחיש את ההשפעות של הרפורמה המשפטית על הכלכלה למרות שחברות הדירוג כבר הוציאו את כל הכרטיסים האדומים האפשריים. וזהו, מה שיזכרו לך זה שהורדת את המס על המשקאות הממותקים.

עוד לא מאוחר להביא תוכנית בשביל להוציא את ישראל מהמיתון שאולי מגיע - אחרת הוא עלול למצוא את עצמו שר האוצר הגרוע ביותר שהיה לנו

ואז קוקה קולה עשתה עליך סיבוב והעלתה את המחירים. אתה רוצה שזו תהיה המורשת שלך? אדוני שר האוצר אם אתה לא רוצה שכל מה שיזכרו לך זה שאתה היית זה שהוריד את המס על המשקאות הממותקים, ואז קוקה קולה עשתה עליך סיבוב והעלתה את המחירים - הגיע הזמן לעשות משהו.

עוד לא מאוחר להביא תוכנית גרנדיוזית בשביל להוציא את ישראל מהמיתון שאולי מגיע ואולי למשוך את ההייטק למעלה. משהו, כל דבר, אחרת אתה עלול למצוא את עצמך בדרך להיות שר האוצר הגרוע ביותר שהיה לנו, והטייטל הזה כרגע שמור להורדוס, כלומר, ישראל כ"ץ, לא נראה לי שאתה רוצה להגיע לשם.

הפופולריים