בזמן הזה, הרב אברהם מרדכי גוטליב

חוק הגיוס - ו"לא תעמוד על דם רעך": בזמן הזה עם הרב גוטליב

צילום: כאן חדשות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהרמב"ם ועד "בעל הסולם", לרב גוטליב נקודות מוצא לפשרה בסוגיה שמפלגת את החברה הישראלית | בזמן הזה עם ליאת רגב

הרב אברהם מרדכי גוטליב, מייסד בית המדרש "ברכת שלום" בקריית יערים בשיחה פרגמטית על תורה, עבודה והגנה על מדינת ישראל. מהרמב"ם ועד "בעל הסולם", לרב גוטליב נקודות מוצא לפשרה בסוגיה שמפלגת את החברה הישראלית.

הרב גוטליב דיבר על היחסים בין הציבור החרדי לחילוני ושיתף במקרה שטיפל בצעיר חרדי מקהילת הלהט"ב. "חייב להכיל את השונה. אני לא יכול להפציץ עם התרבות שלי אנשים שלא מבינים במה מדובר. באתי ורציתי לומר שאני לא מוותר על התורה שלי, אבל יחד עם זאת אני יכול לאהוב את השונה. מגיעים אליי מכל הסוגים של הלהט"ב, אני אוהב אותם אהבת נפש. הנשק הגדול ביותר של האדם זה אהבה אמיתית. אף אחד לא יכול לעמוד מול אהבה. כשאתה בא באגרסיביות, אתה מייצר אגרסיביות גם בצד השני. 

"אני חושב שצריכה להיות בחירה לכל אדם. מי שרוצה לנסות טיפולי המרה שינסה, מי שלא רוצה שלא יעשה. שכל אדם ינהג לפי מצפונו. הגיע אליי בחור מחיפה מהמגזר החרדי. הוא הומוסקסואל, הוא בא אליי בוכה אחרי ששמע שיעור שלי. הוא סיפר לי שעבר את כל טיפולי ההמרה האפשריים וזה לא עזר לו. הוא אמר לי - 'הלכתי להתייעץ עם רבנים. רב אחד אמר לי תתרחק מפה, נדפקת, לך לחיפה תשב בין חילונים, מקומך לא איתנו'. הרב השני הגדיל לעשות ואמר - 'אם היית מתאבד היית פותר להרבה אנשים את הבעיה'. הבחור הזה בא אליי בוכה, חיבקתי אותו ואמרתי לו שהכול שקר. אני מבטיח לך שהקב"ה אוהב אותך ואת המצוות שלך".

 צפו בקטע ששבר את הרשת

הפופולריים