פרשנות

הקרב על הסכם הגרעין - ישראל במאמץ אחרון להשפיע על ארה"ב

הקרב על הסכם הגרעין - ישראל במאמץ אחרון להשפיע על ארה"ב
בישראל זיהו הזדמנות אחרונה להשפיע על העמדה האמריקנית המתגבשת לפיה, יש לחזור להסכם גרעין עם איראן. החששות בישראל עלו, וכך גם הווליום שבו מושמעת העמדה המדינית | הפרשנות של גילי כהן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכור הגרעיני, בושהר, איראן
צילום: אי-פי

קרב אחרון נגד הסכם גרעין: בישראל זיהו הזדמנות אחרונה להשפיע על העמדה האמריקנית המתגבשת לגבי חזרה להסכם הגרעין עם איראן. בשיחות שהתקיימו בחדרים סגורים בין ראש המל"ל צחי הנגבי, והשר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר יחד עם היועץ לביטחון לאומי האמריקני ג'ייק סאליבן, ישראל הביעה כבר את עמדתה, אך כעת העמדה מושמעת באופן יותר נחרץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן והעביר לו מסר לפיו, ישראל מתנגדת לכל הסכם בין ארצות הברית לאיראן, וכי אף הסכם לא יחייב אותה. המסר הישראל הוא מורכב. הכיוון כרגע הוא חזרה להסכם של עצירת העשרת האורניום, אך גם לכך ישראל מתנגדת וחושבת כי הסכם כזה לא יתרום לבלימת דרכה של איראן לנשק גרעיני. המסר הזה צפוי להישמע גם בשיחה שתתקיים השבוע בין שר הביטחון יואב גלנט למקבילו האמריקני לויד אוסטין.

ישראל הביעה עמדה מוטרדת הרבה יותר מהאפשרות של חזרה להסכם ממה שאומרים בוושינגטון ובמקומות אחרים. כרגע, זו האפשרות האחרונה להשפיע על העמדה האמריקנית המתגבשת וההשפעה הישראלית לא ברורה - אך הווליום והחשש עולים.

הפופולריים