רפורמה חזקה, שקל חזק, תקשורת שמאלנית: המנגנון של בצלאל סמוטריץ'

רפורמה חזקה, תקשורת שמאלנית: המנגנון של בצלאל סמוטריץ'
בחמשת החודשים של סמוטריץ' בתפקיד שר האוצר, הוא נאלץ בעיקר להדוף צונאמי של ביקורת וחששות מכל העולם בעקבות המהלכים החקיקתיים שהממשלה מקדמת. אבל הוא משוכנע שהרפורמה המשפטית תחזק את הכלכלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המנגנון בצלאל סמוטריץ'
צילום: .

שער הדולר, התקציבים לחינוך החרדי, הרפורמה המשפטית והמחאות נגדה – שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התארח בהסכת המנגנון עם שאול אמסטרדמסקי וענה על השאלות הבוערות של הכלכלה הישראלית. סמוטריץ' הבטיח שהחקיקה המשפטית תחזור ותקודם וטוען שלמרות האזהרות, כולל של נגיד בנק ישראל, השקל עוד יתחזק.

"נגיד בנק ישראל מתנגד לרפורמה וזו זכותו. זו עמדה פוליטית לגיטימית", אמר סמוטריץ' בהסכת - אך טען כי ההנחה שהכלכלה תינזק בגלל הרפורמה נשענת על הנחה, שגויה לדעתו, לפיה היא תפגע במוסדות הדמוקרטיים במדינה. "הנגיד לא מומחה למשפט חוקתי. אז עם כל הכבוד זה לא תפקידו ולא סמכותו. אני משוכנע שהוא טועה. אני אגב כן משפטן ואני חושב שהוא טועה בענק. אני חושב שהרפורמה הזאת תחזק את המוסדות הדמוקרטיים".

"אני מאמין שהרפורמה טובה לכלכלה", אמר שר האוצר. "לכל הפחות לא קשורה לכלכלה. אבל אני חושב שגם טובה לכלכלה. אם תהיה פגיעה בכלכלה, זה בגלל האנשים שמייצרים בכוונה תבהלה". סמוטריץ' סיפר שאינו חושש מ"כמה חודשים של חוסר בהירות שיכניסו אנשים להולד", וטען שלא ייכנע בשל כך "כי אז אפשר לסגור את הבסטה. אין דמוקרטיה".

הפופולריים