למכבי תל אביב יש לא מעט להרוויח ממינויו של רובי קין

למכבי תל אביב יש לא מעט להרוויח ממינויו של רובי קין
האירלנדי אומנם חסר ניסיון באימון, אבל בתור אגדת פרמיירליג הוא יזכה לכבוד מהשחקנים ולהתעניינות מצד חובבי כדורגל בעולם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רובי קין
צילום: אתר מכבי תל אביב

מכבי תל אביב הצליחה להפתיע. היא מינתה מאמן שהוא שם גדול מבלי שאף אחד ציפה לכך, אך האמת היא שכל מאמן זר שמכבי הביאה לכאן ב-11 השנים האחרונות - והיא הביאה רבים מאוד - לא היה מישהו שחובבי הכדורגל בארץ ציפו שהוא יגיע לכאן.

ועדיין, רובי קין הוא שם הרבה יותר גדול מכל מאמן שהגיע לכאן (בזמן אמת). אבל השם של קין לא מגיע מהיותו מאמן. מדובר בסקורר אדיר למדי שחורר רשתות במשך שנים רבות גם בנבחרת אירלנד (שיאן ההבקעות שלה בכל הזמנים עם 68 שערים) וגם בפרמייר ליג.

אלא שקין פרש כבר לפני חמש שנים ומאז הוא בקושי תפקד כמאמן. במשך משחקים ספורים הוא היה מאמן-שחקן בליגה ההודית, ואז גם תפקד במשך פחות משנתיים כעוזר מאמן בנבחרת אירלנד ובעונה שעברה במשחקים ספורים כעוזר מאמן בלידס יונייטד מהפרמייר ליג שירדה ליגה בסיום העונה.

אם קין מגיע לישראל, זו עדות כמעט בטוחה לכך שאין לו הצעות טובות מהאי הבריטי. מן הסתם, הוא גם ירוויח כאן סכומים שלא מתקרבים לאלו שהיה מקבל כמאמן באנגליה.

זה הטרייד-אוף.

אבל מה מכבי תל אביב מקבלת?

כמאמן, כאמור, היא לא מקבלת איש מקצוע בכיר ואפילו לא מהדרג הבינוני – פשוט בגלל שקין עד היום לא אימן הרבה, וכמאמן ראשי הוא כמעט לא אימן בכלל. אבל מכבי כן מקבלת אדם שמכיר את הרמות הגבוהות בעולם הכדורגל לפני ולפנים. קין גם כיכב ברמות הגבוהות וגם התאמן תחת מאמנים גדולים. הוא מכיר את העולם הזה כפי שמעט מאוד אנשים בישראל, אם בכלל – מכירים.

ולכן, קין אמור לקבל כאן כבוד גדול מאוד מהסביבה והכי חשוב שהוא יקבל אותו מהשחקנים שלו. כשהם נכנסים לחדר ההלבשה והם יראו מולם אגדת פרמייר ליג, הליגה הטובה בעולם, הם יעשו לו כבוד. כי הם מבינים שמי שעומד מולם ומי שמדבר איתם כיכב ברמות הגבוהות של עולם הכדורגל. הוא מודל לחיקוי מבחינתם.

כנראה שרובי קין גם יקבל כבוד מהאוהדים ואפילו מהעיתונאים – אבל ברור שהכבוד הזה לא יישאר לנצח וכמה תוצאות לא טובות של מכבי תחתיו, והכבוד ככל הנראה ייעלם כליל. ולכן בסוף זה רק משחק של תוצאות.

אבל יש עוד היבט חשוב מאוד מבחינת מכבי תל אביב. שם כמו רובי קין מביא אליה התעניינות של חובבי כדורגל בעולם וגם של תקשורת כדורגל עולמית. נכון שזה לא ליאו מסי או כריסטיאנו רונאלדו שמגיעים לאמן כאן אבל עדיין מדובר בשם שגדול בלא מעט מספרים על הכדורגל הישראלי. מהבחינה הזאת, מכבי משיגה לעצמה פרסום ועניין שהיא לא יכולה כמעט לקנות בכסף. והדבר הזה מבחינת מיץ' גולדהאר צריך להיות חשוב מאוד – מהרבה סיבות.

אז האם רובי קין יצליח כאן או לא?

כמובן שעדיין לא ניתן להשיב לשאלה הזאת אבל חובה להבין שהתשובה לשאלה קודם כל נעוצה באיכות השחקנים. נכון לעכשיו למכבי יש סגל שחקנים שהוא לא מספיק טוב. אולי הוא כן יזכה באליפות בישראל, וזה אולי גדול מאוד, אבל לפי מה שהוא הראה לנו בעונה שעברה, למכבי יש יותר מדי חורים ופחות מדי שחקני צמרת.

וגם כאן מכבי תצטרך את העזרה של רובי קין, שגם יצטרך לסייע בהבאת זרים טובים ואז גם כמובן הוא יצטרך לאמן את כל שחקני מכבי ולשפר אותם. אז נכון שאין לו כמעט ניסיון בכך. אבל זה לא אומר שלא מסתתר בו מאמן ומשפר ביצועים מוצלח.

בגדול, זה האתגר הגדול ביותר שלו וזה מה שבסופו של דבר באמת יקבע אם רובי קין יהיה מאמן מכבי תל אביב מוצלח.

הפופולריים