מה חושבים בוחרי הליכוד על הפרדה מגדרית?

מה חושבים בוחרי הליכוד על הפרדה מגדרית?
ברור שהחרדים ובציונות הדתית יש רבים שתומכים בקיום אירועים בהפרדה בין גברים לנשים, אך מה חושבים על הנושא בוחרי הליכוד שמצביעיו מגוונים יותר. שם התברר כי החלוקה הדתית היא זו שמשפיעה על הדעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אירוע בהפרדה מגדרית
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

מה חושבים בוחרי הליכוד על הפרדה מגדרית במקומות ציבוריים? זו שאלה שחשוב לדעת את התשובה עליה. כי ברור שהחרדים בעד הפרדה, וברור שגם בקרב תומכי הציונות הדתית יש רבים שחותרים לאפשרות של הפרדה. לראייה: הניסיון להפריד שעות רחצה במעיינות. לכן ברור שאם גם הליכוד תומך בזה, אז לקואליציה יש יכולת לקדם חקיקה שתאפשר הפרדה.

מה אתם חושבים על בריאת העולם, אלוהים והתורה? בואו להשיב לשאלון האמונה הגדול 

עכשיו נשאל, מהי הפרדה? יש כל מיני סוגים של הפרדה. יש לשלוח נערות לאחורי האוטובוס. לזה אין תמיכה בליכוד. אבל זה לא מה שחוק המעיינות ששנוי במחלוקת ינסה לעשות. החוק הזה ינסה לקבע הסדר שמאפשר למי שרוצה רחצה מעורבת לרחוץ במעורב, ולמי שרוצה רחצה נפרדת לרחוץ בנפרד, בשעות אחרות. כלומר, זמן לזה וזמן לזה. או אירוע לזה ואירוע לזה.

שאלנו את בוחרי הליכוד על אפשרות דומה: "מה דעתכם על חוק שיאפשר הפרדה מגדרית באירועים לדתיים במרחב הציבורי?". קיבלנו תשובה שיש לה שני חלקים. החלק הראשון: רוב קטן של בוחרי הליכוד בעד. הם אמרו לנו שהם "מרוצים" או "קצת מרוצים" מהצעת חוק כזאת. בערך שליש מבוחרי הליכוד אומרים שהצעה כזאת "מדאיגה אותם", מאוד או קצת. 

אבל הליכוד היא מפלגה גדולה, ויש לה בוחרים מכל מיני סוגים, ועם כל מיני עמדות. אז פילחנו את התשובות בחלוקה לשתי קבוצות. בקבוצה אחת – בוחרי ליכוד חילונים ולא-דתיים (מסורתיים לא דתיים). בקבוצה שנייה – הבוחרים היותר דתיים (מסורתיים-דתיים, דתיים וחרדים). מה התגלה? התגלה פער ודי גדול. בקרב מצביעי ליכוד שאינם דתיים יש בערך שוויון בין מי שיתמכו ומי שיתנגדו להסדרים של הפרדה. בקרב מצביעי ליכוד בעלי אופי יותר דתי תהיה תמיכה גורפת בהסדרים כאלה.

הפופולריים