איפה מוצאים דירה ב-600 אלף שקל? המענק התמוה של גולדקנופף

איפה יש דירה ב-600 אלף שקל? המענק התמוה של גולדקנופף
שאול קיבל הודעה משמחת: הוא זכאי למענק של עד 50 אלף שקלים מהמדינה לרכישת דירת יד שנייה. הבעיה? ההנחה תקפה רק לדירות שעולות בין 300 ל-600 אלף שקלים • כך שר השיכון יצחק גולדקנופף משתמש בכספי המדינה כדי לצ'פר את אנשי החסידות שלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרדמסקי
צילום: כאן חדשות

זהו יום המזל שלי! קיבלתי הודעה ממשרד השיכון שאני זכאי להשתתף בהגרלה בה ניתן לזכות בהנחה של 50,000 שקלים בקניית דירת יד שנייה, שהמחיר שלה הוא בין 300 ל-600 אלף שקל.

כשראיתי את ההודעה, אמרתי לעצמי: סוף-סוף שר השיכון שלנו עושה משהו. עד עכשיו, שמונה חודשים, שר השיכון יצחק גולדקנופף מיהדות התורה לא עשה כלום. הוא ישב רגל על רגל והסתכל על מחירי הדיור קצת יורדים בגלל שהריבית עלתה.

כשחושבים על זה, איפה בכלל נשארו בישראל דירות שעולות עד 600 אלף שקל? אז נכנסתי ליד2 ובדקתי. יש דירות כאלה בדימונה, בטבריה או בעכו - בקיצור, בערי הפריפריה הרחוקה, שבהן יש קהילות של חסידי גור שרוצים לקנות דירות, אז למה לא לתת להם הנחה מכספי משלם המיסים.

זה קצת אירוני, כי ממש בימים אלה התפטר שר השיכון של מחוז אונטריו בקנדה, לאחר שגילו כי הוא העלים עין מניגוד עניינים שהיה שם בעסקת החלפת קרקעות. הוא פשוט הניח את המפתחות והלך הביתה. והנה כאן בישראל, יש לנו שר שיכון שלא עושה דבר מלבד לעזור מכספי המיסים שלי למגזר שלו ושום דבר לא קורה. אף אחד לא מתרגז ואומר לו: אדוני, לך הביתה. ראש הממשלה לא קורא לו לשיחת נזיפה. שום דבר. עולם כמנהגו נוהג.

וזה אולי החלק הכי עצוב בסיפור הזה - התרגלנו. התרגלנו לעובדה שזה פשוט ככה, שאפשר לקחת את כספי משלם המיסים ולעזור לבוחרים. מה הדבר הבא? שיפטרו את כל החרדים מגיוס? אה, בעצם...

הפופולריים