שבת השחורה | עוד יום

שבת השחורה | עוד יום
ב-7 באוקטובר, התנהלו קרבות גבורה בעוטף עזה. רבים שילמו בחייהם. תושבים ננעלו בממ"ד הביתי בציפייה לגרוע מכל. יואב קרקובסקי שוחח עם הניצולים מהתופת, בהם עופר ברעם שמספר על בנו אביב ברעם ז"ל, לוחם כיתת הכוננות של כפר עזה שנפל על הגנתה, ועם מיכל רוטנברג שמחכה לחזור לביתה שבקיבוץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום 11.10.23
צילום: -

מה שהתרחש ביישובי עוטף עזה במלחמה הנוכחית, לא יישכח ויצרב בזיכרון הישראלי כטראומה שכמותה לא ראינו מעולם. 22 ישובים, שמחבלי חמאס חדרו אליהם, רצחו וטבחו באכזריות מאות רבות של תושבים - אזרחים תמימים, הורים, ילדים וקשישים.
שעות רבות עברו עד שכוחות הביטחון הצליחו להשיג שליטה ועד אז האזרחים לקחו את האחריות, לחמו בגבורה והגנו על עצמם. 

לכיתות הכוננות לא היה נשק זמין בבתים והם נאלצו לרוץ למחסן הנשק, כך עשה גם אביב ברעם. אבא של אביב, עופר, שהגיע למלון בקיבוץ שפיים, יחד עם בני הקהילה נוספים שניצלו, סיפר בגאווה על גבורת בנו, כמה שעות לפני שבכלל ידע מה באמת עלה בגורלו. ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט שהגיע לקיבוץ שמע מעופר על גבורת בנו ואמר: "אביב הוא גיבור ישראל". בהמשך, אחד הצעירים ששהו בשפיים הודיע, כשעיניו בוערות - "מצאו את אביב". 

כמו כן, מיכל רוטנברג, מכפר עזה, מספרת גם היא על השעות הארוכות בהן חייה וחיי בני משפחתה היו נתונים לסכנה. הצעקות בערבית, הקריאות הנואשות של שאר חברי הקיבוץ לעזרה, השהות הארוכה ומורטת העצבים בממ"ד והאופן שבו ניצלו. רוטנברג מתארת: "אנחנו יודעים שיש פה חברים בקיבוץ שנלחמו על החיים שלהם בקרב הרואי. ונלחמו על החיים של חברים שלהם והמשפחה שלהם בקרב הרואי. ברמה שנערים החזיקו את של הממד מול מחבלים שיורים". 

הפופולריים