אי קבלת אחריות על חלק באסון ודחיית הדיון לאחר המלחמה

אי קבלת אחריות על חלק באסון ודחיית הדיון לאחר המלחמה
ראש הממשלה אמר כי גם הוא ייתן תשובות על המחדל - אך עדיין מסרב לנהל דיאלוג עם הציבור | פרשנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא נאום שהיינו צריכים לשמוע כבר לפני שבועיים, עם תחילת המלחמה. על אף הדרמטיות בהודעה של הרגע האחרון שתתקיים הצהרה - אין הרבה דברים חדשים שלמדנו מדבריו. בשורה התחתונה אמר נתניהו כי כולם יצטרכו לתת תשובות, אבל רק אחרי המלחמה; ואז אומר כי המלחמה תכלול גם כניסה קרקעית, מה שאומר שייקח הרבה זמן עד שנמצא תשובות.

לא מביא בשורה חדשה - ומסרב לנהל דיאלוג עם הציבור

זה טוב שראש הממשלה מוסר הודעה לציבור ולא נעלם לגמרי. עד היום, כמעט שלושה שבועות, ההצהרות של נתניהו הן חד צדדיות וכמעטת תמיד הוא מוסר אותן לבד. ראש הממשלה אמר כי כל ההחלטות התקבלו פה אחד ובכך הפריך את הרמיזות בדיווחים על מחלוקת עם הצבא.

בתוך כך, נתניהו לא מביא בשורה חדשה, לא מדבר על המחיר להחזרת החטופים בחיים, על פרק הזמן שתימשך המערכה, מה יהיו המשמעויות לעורף; ולא מדבר על מדיניות מעבר לסיסמה "נחריב את חמאס". 

ראש הממשלה לא נותן שום דבר במובן של אחראיות, הוא אמר ש"כולם יצטרכו לתת תשובות – גם אני", אבל התשובה שלו יכולה להיות "הצבא אחראי, לא התריעו, לא אמרו לי כלום". זה שנתניהו אמר שייתן תשובות לא אומר כלום. הדבר הבולט הוא שראש הממשלה עדיין מסרב לנהל דיאלוג עם הציבור ולעמוד מול שאלות של עיתונאים.

 

הפופולריים