מוצר הספורט הטוב בעולם: מה קורה השנה ב-NBA?

מוצר הספורט הטוב בעולם: מה קורה השנה ב-NBA?
כשהכישרון הטוב בעולם נמצא במקום אחד, האליפות פתוחה לגמרי והאולמות מלאים – לא פלא שליגת הכדורסל האמריקנית מספקת השנה את השואו הטוב ביותר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניקולה יוקיץ'
צילום: אי-פי

ליגת ה-NBA היא מוצר הספורט הטוב בעולם. לא בכדי המשכורת הממוצעת בליגה הזאת, כ-9.7 מיליון דולר לעונה – היא הגבוהה ביותר בעולם הספורט בפער עצום. כשמדברים על פלייאוף ה-NBA, המוצר עוד משתבח בעשרות מונים.

מדוע זה המצב? ראשית, יש בה הכי הרבה כשרון. טכני ואתלטי. שנית, היא תחרותית ביותר. יש הרבה מאוד קבוצות, יותר מכל ליגה ספורטיבית מובילה אחרת בעולם, בעלות סיכוי טוב למדי לזכות באליפות. שלישית, האולמות בדרך כלל מלאים ולכן גם האווירה טובה ביותר.

נכון שלפעמים בכדורסל האירופי וביורוליג, יש אווירה חמה יותר. אבל צריך להבין שכשבאים למשחק NBA אז באים למסיבה. יש המון הפעלות, יש מוסיקה נהדרת, יש אוכל מצוין ואלכוהול, ויש גם משחק ארוך ומהנה שמגיע לשיאו במאני-טיים. אז בסך הכל החוויה היא מאוד טובה ולראייה כמות האוהדים הגדולה למרות שהכרטיסים לרוב אינם זולים.

בעונה שעברה הייתה לנו אלופה מאוד בלתי צפויה. דנבר נאגטס, ב-56 שנות קיומה, לא זכתה באליפות אחת וגם לא הגיעה לסדרת הגמר במשך 47 שנותיה בליגה – עד הזכייה של העונה שעברה. ה-MVP של סדרת הגמר, ניקולה יוקיץ', שגם זכה ב-MVP של העונה הסדירה שנתיים ברציפות לפני העונה האחרונה, המחיש לכל חובבי הכדורסל בעולם שאפשר להיות הטוב ביותר גם בלי להיות אתלט על. זו בהחלט בשורה מרעישה ברמת ה-NBA.

דנבר מניפה את התואר בסוף העונה שעברה (צילום: אי-פי)

אבל אסור לנו להניח מכך שהליגה כיום פחות אתלטיות. למעשה, נראה כי השחקנים גבוהים ואתלטים מתמיד – וזאת למרות הדרישה שכיום לכולם תהיה קליעה מעולה. זה למעשה המצב ברמות הגבוהות של הליגה. כמעט כל כוכבי העל טובים בהכל.

למעשה, קשה להיזכר מתי ראינו כל כך הרבה טאטלנטים מטורפים צעירים שיכולים לככב בליגה הזאת במשך שנים רבות קדימה: ג'ייסון טייטום, שיי ג'ילג'וס אלכסנדר, טייריס מאקסי, טייריס האליברטון, דיארון פוקס, לוקה דונצ'יץ', ג'ה מוראנט, דונובן מיצ'ל, דריוס גארלאנד, טריי יאנג, אנתוני אדווארדס, צ'ט הולמגרן, ויקטור וומבניאמה, והרשימה ממשיכה וממשיכה.

כמובן שגם יש המון כוכבי על מדור הביניים כמו יוקיץ', יאניס, אמביד, דייויס, בוקר, מארי, טאונס. אליהם מצטרפים כוכבי על ותיקים כמו לברון, לילארד, קוואי, קיירי, ג'ורג' ועוד. בטח השמטתי לא מעט כוכבי על כי באמת אין מצב לציין את כולם. אבל מה שבטוח זה שלראות כל אחד מהם כל יום בתקצירים הנרחבים של משחקי הלילה – זה עונג צרוף. 

יש לנו את השחקנים הטובים בעולם, יש לא מעט מאמנים מצוינים, למרות שיש גם כמה מהמאמנים הטובים בעולם שלא עובדים ב-NBA, ולא פחות חשוב מכך: יש את החוקים ואת השופטים הטובים בעולם. לכן, גם אחד כמוני, שעוקב אחרי ה-NBA כבר יותר מ-40 שנה, עדיין יכול להתרגש במיוחד מהליגה שיש לנו השנה.

מי תזכה? האמת, שאין לי מושג ירוק. קשה לי אפילו לציין פייבוריטית. וזה כל היופי.

הפופולריים