לפיד על סוגיית הסמכויות במשרד הביטחון: "הם משחקים בביטחון ישראל"

לפיד: "אם יהיה עימות - מי ינהל אותו?"
לאחר חשיפת כאן חדשות לפיה נתניהו העביר לסמוטריץ' את הסמכויות במשרד הביטחון למרות התנגדות השר גלנט, לפיד תקף: "אם יהיה מבצע צבאי - מי ינהל אותו?" | שידור חי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש האופוזיציה יאיר לפיד התייחס היום (חמישי) בריאיון לאילאיל שחר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב לחשיפת כאן חדשות, לפיה ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר לשר סמוטריץ' את הסמכויות על המנהל האזרחי. לפיד תקף את המהלך ואמר כי אנשי הקואליציה "משחקים בביטחון ישראל".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר האופוזיציה בכאן רשת ב

לדבריו של לפיד, "אם הוא אחראי על החלק הזה בצבא והוא על חלק אחר, ומחר פורץ עימות צבאי - מי ינהל אותו גלנט או סמוטריץ'? הם מפרקים את הסמכויות במקום הכי נפיץ שיש, אני הייתי חבר קבינט, יש תמיד עימותים צבאיים, זה דבר שאפילו לא צריך לעצור לשנייה ולדון בשאלה מהי שרשרת הפיקוד. מחלקים את הסמכויות מצה"ל מסיבות פוליטיות".

על טענתו של שר החוץ אלי כהן כי האופוזיציה מנהלת קמפיין שפוגע בתדמית ישראל בעולם, אמר לפיד "העולם מתרחק מאיתנו והולך להשקיע במקומות אחרים. זה מה שקורה כשמדינות חודלות מלהיות דמוקרטיות. מה שהם עושים זה לא רפורמה משפטית אלא גריסה של הדמוקרטיה".

ברקע ניסיונותיו ליזום ועדה נשיאותית בראשותו לתיקון הרפורמה המשפטית, אמר לפיד: "אי אפשר לקיים איתם משא ומתן או דיון על הרפורמה. אבל אין מערכת בעולם שאין אפשרות לתקן אותה ולשפר אותה, לכן הצעתי להוציא את זה מידיי הפוליטיקאים ודיברתי עם הנשיא הרצוג שיקים ועדה שתבחן את הפרדת הרשויות. יש להם בעיות אישיות משפטיות שקשורות לעבריינות בעברם".

ראש הממשלה נתניהו כינס אתמול מסיבת עיתונאים בעקבות עצומת הכלכלנים נגד הרפורמה המשפטית. בדבריו תקף נתניהו באופן חריף את האופוזיציה, והאשימה בזריעת פחד בקרב העם והעולם מפני הממשלה בראשותו. "זה לא מעניין את יריבינו הפוליטיים שמוציאים את דיבת ישראל רעה בעולם והם מנסים לפגוע בנו כלכלית. אני אומר לאופוזיציה תנהגו באחריות ותפסיקו לפגוע בכלכלת ישראל" אמר נתניהו.

מוקדם יותר אתמול, הכריע נתניהו בתום דיון סוער בנוכחות בכירים פוליטיים וצבאיים כי הסמכויות במנהל האזרחי יעברו לידיו של השר בצלאל סמוטריץ', על אף ההתנגדות הגדולה מצד שר הביטחון גלנט. גורם שנכח בדיון הבהיר - "זה יקרה עם גלנט או בלעדיו".

הפופולריים