ישיבת הקבינט: דרישות השרים והעימות עם היועמ"שית

ישיבת הקבינט: הדרישות של השרים והעימות בדיון
השרים בן גביר וסמוטריץ' ביקשו בדיון צעדים חריפים, כשמנגד ראש השב"כ הזהיר מהסלמה • כמה שרים תקפו את היועמ"שית בדיון: "חיבלת בעבודה שלנו" • דרעי ניסה להרגיע: "יש לנו אחריות כוללת על הכתפיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת הקבינט
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני אמש אחרי הפיגועים בירושלים הייתה סוערת. פרטים חדשים שפורסמו היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11 חושפים את הדרישות והצעדים שדרשו להטיל השרים, ואת העימות עם היועמ"שית וניסיון ההרגעה של דרעי. 

השר איתמר בן גביר דרש בדיון להטיל עוצר על שועפאט. יחד איתו הציע השר בצלאל סמוטריץ' לכתר את השכונות במזרח ירושלים, כך לפי גורמים המעורים בתוכן דיון הקבינט. לפי אותם גורמים, מערכת הביטחון התנגדה לענישה קולקטיבית. ראש השב"כ רונן בר העביר מסר לשרים: זה עלול להביא להסלמה רחבה יותר.

לפי גורמים המעורים בנושא, בדיון טענו גורמי הביטחון כי במקרה האחרון שבו ישראל נקטה בצעדי ענישה כלפי מחנה הפליטים שועפאט, זה רק הביא להתגברות הפיגועים. בלשכות השרים לא התייחסו לידיעה. מהשב"כ נמסר: "אנו מצרים על הדלפות מתוך דיון הקבינט ואיננו מתייחסים לנאמר בדיונים סגורים".

"חיבלת בעבודה שלנו": העימות עם היועמ"שית

במהלך הדיון אמר השר בן גביר ליועמ"שית גלי בהרב מיארה: "את לא חיה במדינה שאני חי. אתם לא יושבים בתוך עמכם. חיבלת בעבודה שלנו קיבלת את החומרים לצורך האיטום ב-8 בבוקר". היא השיבה כי קיבלה את החומרים רק בערב. שר המשפטים לוין המשיך ואמר כי, "כנראה שאין מימד זמן בייעוץ המשפטי, הם מעל הזמן הם לא מבינים שאם אתה לא עושה מהר אז אתה חוטף".

בציטוטים מהדיון שפורסמו בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי השר בצלאל סמוטריץ' אמר בדיון: "צריך לשנות את המשוואה, זה המנדט שלנו אנשים בחרו בנו לצעדים גדולים". השר בן גביר הוסיף כי "אנחנו רוצים מדיניות של בעל הבית השתגע". 

מנגד אריה דרעי העביר מסר מרגיע בדיון: "צריך לחשוב על צעדים יש לנו אחריות כוללת על הכתפיים. צריך לשים לב לאמריקאים לא כל מה שרוצים אפשר לעשות". 

הפופולריים