כמעט שנה למלחמה באוקראינה: שר החוץ כהן צפוי לבקר בקייב

שנה למלחמה באוקראינה: שר החוץ צפוי לבקר בקייב
השר אלי כהן אמר במסיבת עיתונאים עם שר החוץ האמריקני בלינקן, כי שגרירות ישראל בקייב תחזור לפעילות מלאה בשבועות הקרובים • שר החוץ ביקש בנוסף מהאמריקנים לסייע מול עומאן בכל הנוגע לאישור הטיסות מעל שטחה האווירי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ אלי כהן, 25.02.23
צילום: צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90

שר החוץ אלי כהן עדכן הערב (שני) בפגישתו את שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן כי הוא מתכוון לבקר בקייב בקרוב. שר החוץ ביקש בנוסף מהאמריקנים לסייע מול עומאן בכל הנוגע לאישור הטיסות מעל שטחה האווירי. גם הסוגייה האיראנית עלתה לדיון בפגישה, בין היתר בעניין הפעילות האיראנית באזור והדרכים להתמודד איתה.

במסיבת העיתונאים שהתקיימה לאחר פגישתם, אמר שר החוץ הישראלי כי שוחח לפני כמה ימים עם מקבילו האוקראיני דמיטרו קולבה, והודיע לו כי השגרירות הישראלית בקייב תחזור לפעילות מלאה בשבועות הקרובים. כהן גם אמר כי הביע בפני קולבה את כוונתו לבקר בקייב ולהיות השר הראשון מהמזרח התיכון שיבקר בעיר בעתיד הקרוב.

מוקדם יותר הערב נפגש בלינקן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בחשבון הטוויטר שלו כתב ראש הממשלה כי פגישתם הייתה טובה וחשובה וכי ביקורו של בלינקן בישראל הוא ביטוי נוסף לקשר החזק בין שתי המדינות.

חלק נרחב מהפגישות של בלינקן בישראל מתמקדות בשינויים במערכת המשפט ובמסר של ארצות הברית, שאומנם נאמר במרומז, אבל מאותת מה האמריקנים באמת חושבים על הרפורמה במערכת המשפט. לפי גורם המעורה בנושא, הסוגיה לא עלתה במהלך הפגישה המורחבת עם צוותי הלשכות, אבל כן עלתה בפגישה בארבע עיניים בין נתניהו לבלינקן.


בסיומה, הבהיר שר החוץ האמריקני בלינקן לנתניהו באופן פומבי: "בניית קונצנזוס זו הדרך הטובה לוודא שהצעות חדשות יאומצו".  הוא ציין כי מה שמחבר את שתי המדינות הם הערכים הדמוקרטיים, בהם השוויון בפני החוק וההגנה על זכויות מיעוטים ועל חירויות הפרט. במקביל, ובצל המחאות, שר החוץ האמריקני יפגוש מחר פעילים חברתיים. 

הפופולריים