בש"ס דורשים: כל חברי הקואליציה יחתמו על "חוק דרעי השני"

בש"ס דורשים: הקואליציה תחתום על חוק דרעי השני
על פי הפרסום, ראש הממשלה ויו"ר ש"ס מקווים כי המהלך ימנע התערבות של שופטי בג"ץ בחוק או בתכליתו • וגם: מדוע הצעת חוק דרעי החדשה מעמידה את בג"ץ בבעיה?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי בטקס החלפת שרים 1.1.23
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בש״ס מבקשים להחתים את כל חברי הכנסת של הקאוליציה על ״חוק דרעי השני״, כשהיוזם הרשמי של ההצעה הוא חבר הכנסת אופיר כץ. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ש"ס אריה דרעי מקווים כי שילוב של חוק יסוד והעובדה שחתומים עליו עשרות חברי כנסת, ימנעו התערבות של שופטי בג"ץ בחוק או בתכליתו.

הצעת חוק דרעי החדשה מעמידה את בג"ץ בבעיה. מחד מדובר בפסקת התגברות בפועל שתמנע התערבות במינויים. זאת לאחר שבג"ץ כבר ביקר בחריפות את השימוש בחוקי יסוד לטובת צרכים פוליטים מיידיים, ועשה זאת גם בפסק דין דרעי האחרון. מאידך, בג"ץ עד כה לא התערב בחוקי יסוד וגם בפסק דין דרעי שב והזכיר זאת.

בשבוע שעבר דרעי אמר כי שר המשפטים לוין, היה צריך לכנס את מסיבת העיתונאים בה הוצגה הרפורמה במערכת המשפט, בעיתוי אחר ולא במועד בו כונסה - ערב לפני הדיון בבג"ץ על פסילתו. עם זאת הוסיף דרעי בריאיון לחדשות הערב בכאן 11, כי הוא סבור שלוין עשה זאת בתום לב, והוסיף: "הדבר פגע בי משום שחשדו בי שאני דאגתי למסיבת העיתונאים כדי לאיים על בית המשפט".

מוקדם יותר החודש פסלו שופטי בג"ץ את מינויו של דרעי לשר. 11 השופטים, שדנו בתחילת החודש בעניין המינוי, פרסמו את הכרעתם אחרי ימים מתוחים במערכת הפוליטית. ההחלטה התקבלה ברוב של עשרה שופטים מול אחד שהתנגד - השופט יוסף אלרון.

הפופולריים