סגן שגריר רוסיה לאו"ם: גם ישראל מתווכת פוטנציאלית

סגן שגריר רוסיה לאו"ם: גם ישראל יכולה לתווך
לדברי דמיטרי פוליאנסקי, הוא מקווה שבשלב מסוים ההנהגה הישראלית "תפקח עיניים ותבין מה צריך לעשות כדי לקדם את השלום" עם אוקראינה. על נאט"ו אמר סגן השגריר - "היא מעורבת כמעט ישירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השגריר הרוסי בריאיון
צילום: השגריר הרוסי בריאיון

סגן שגריר רוסיה לאו"ם, דמיטרי פוליאנסקי, אמר בריאיון לכאן חדשות כי מבחינתם הרוסים, כל אחד הוא מתווך פוטנציאלי במלחמה באוקראינה – כולל ראש הממשלה נתניהו. "יש המון מדינות שאומרות שהן יכולות לסייע", אמר סגן השגריר, "נשמח לסיוע מכל מדינה". השגריר הוסיף כי זה נכון שבאו"ם ישראל מצביעה בעד החלטות אנטי-רוסיות, אבל הוא מקווה שבשלב מסוים ההנהגה הישראלית "תפקח עיניים ותבין מה צריך לעשות כדי לקדם את השלום".

בקטע ששידרנו אמש (שני) בחדשות הערב בכאן 11, אמר סגן השגריר: "אנחנו מרוצים מכך שישראל לא מספקת נשק ולא מוסיפה נפט לשריפה. אנחנו מקווים שהקו הזה ימשיך. זה הדבר החשוב מבחינתו".

בריאיון לכאן חדשות הבהיר סגן השגריר כי בכל הסכם בין רוסיה לבין אוקראינה, רוסיה לא תוותר על אף שטח שערך משאל עם והחליט להצטרך אליה. "האוקראינים צריכים להבין שהמחוזות החליטו להצטרף אלינו, ולכן בכל מקרה, הם יישארו חלק מרוסיה", אמר. הוא הוסיף כי "כדי לדבר על שלום צריך להסיר את הסיבות שגרמו לרוסיה להתחיל במלחמה". כלומר, שאוקראינה לא תוכל לאיים על רוסיה. "בשלב זה הסיכוי להסכם הוא דבר רחוק ואני לא חושב שאוקראינה מציגה גישה רצינית", הוא העריך.

לדברי פוליאנסקי, בסופו של דבר יש שני תרחישים לסיום המלחמה. "התרחיש הראשון הוא ניצחון שלנו. תרחיש שני הוא שהאוקראינים מבינים שהם יפסידו. הם יבינו שהם צריכים לדון איתנו איך אנחנו יכולים ליישם את היעדים שלנו".

במענה לשאלה אם רוסיה ונאט"ו בדרך לעימות ישיר, השיב השגריר: "אוקראינה נלחמת. האוקראינים מתים. אבל נאט"ו עומדת מאחורי המלחמה – אז רוסיה נאלצת להתמודד עם כל ארגון נאט"ו והנשק". באשר לשאלה אם הוא צופה סיכוי למלחמה, ענה פוליאנסקי: "אני לא רוצה להיכנס לספלוקציה, אבל נאט"ו נגררים יותר ויותר. חלק מכלי הנשק לא יכולים להתנהל בלי שאנשי נאט"ו נמצאים על הקרקע ובלי סיועם – ולכן זה הופך אותה למעורבת כמעט ישירה".

הפופולריים