בנט: לישראל יש את היכולת לתקוף באופן חד צדדי את מתקני הגרעין באיראן

בנט: ישראל יכולה לתקוף את מתקני הגרעין באיראן
ראש הממשלה לשעבר השתתף באירוע אותו ארגנו הפדרציות היהודיות של ניו יורק וחלק עם הקהל תובנות על המצב הנוכחי בישראל ועל הממשלה בראשה עמד • בנט אמר שהוא תומך ברפורמה המשפטית אך באופן מתון יותר מההצעה הנוכחית של הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ראש הממשלה, 24.06.21
צילום: צילום: עמית שבי

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט השתתף הלילה (שני) באירוע אותו ארגנו הפדרציות היהודיות של ניו יורק, וחלק עם הקהל תובנות על המצב הנוכחי בישראל ועל הממשלה בראשה עמד. הוא תיאר את הקמת הממשלה עם גורמים שרחוקים ממנו אידיאולוגית כצעד אדיר, אותו שמח ליישם באומרו שזה היה הדבר הנכון לעם ישראל.

ראש הממשלה לשעבר מתח ביקורת על החלטת שר הבריאות בזמנו ניצן הורוביץ להכנסת חמץ לבתי חולים בזמן הפסח, אחד האירועים שהובילו להתפרקות הקואליציה. הוא כינה את ההחלטה "טיפשית", וסבר שלא היה צריך לפעול כך. כשנשאל אם יחזור לפוליטיקה בקרוב –  בנט ענה "אני אחזור".

בנושא הרפורמה במערכת המשפט, בנט אמר שהוא תומך במהלך שכזה אך באופן מתון יותר מההצעה הנוכחית של הממשלה. הוא העריך שתושג פשרה בנדון. הוא קרא לאופוזיציה להיכנס לדיאלוג עם הממשלה, כיוון שיש מידה של אחריות לנבחרים, וזו תהדוף הצעות רדיקליות.

בנושאים מדיניים, בנט אמר שלישראל יש היכולות הצבאיות לתקוף באופן חד-צדדי את מתקני הגרעין של איראן. הוא גם תיאר לנוכחים את מאמצי התיווך בין רוסיה לאוקראינה, אותם הוביל בחודשים הראשונים שהמלחמה ביניהן.

בנושא יחסי ישראל ויהדות ארה"ב, קרא בנט לקהילה היהודית להמשיך ולהביע דעתה על המתרחש בארץ, ולהיות בקשר עם מנהיגי ישראל. מנגד, אמר שרה"מ נתניהו צריך להקשיב ליהודי ארה"ב, גם לקולות איתם הוא לא מסכים

הפופולריים