השר בן גביר יעכב את הפטור מוויזה לארצות הברית?

בן גביר יעכב את הפטור מוויזה לארה"ב?
נציג של השר לביטחון לאומי עורר דאגה לאחר שטען בדיון במל"ל כי השר טרם גיבש עמדה בנושא. זאת ברקע דרישת ארה"ב שכחלק מהתוכנית יתאפשר לפלסטינים-אמריקנים לטוס מנתב"ג ללא מגבלות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ביקש מהמשטרה לחכות עם אישור מצידה של ישראל לתוכנית לפטור מוויזות לארצות הברית. כך דווח היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בישיבה סגורה שהתקיימה במטה לביטחון לאומי טען נציגו של בן גביר שהשר עדיין לא גיבש עמדה ושהנושא מורכב ודורש בחינה. זאת ברקע דרישת ארצות הברית שכחלק מהתוכנית יתאפשר לפלסטינים אמריקנים לטוס מנתב"ג ללא מגבלות.

גורמים מדיניים אמרו אמש ששב"כ, שאחראי על חלק מהבידוקים שעוברים פלסטינים-אמריקנים שמגיעים לישראל, לא יהווה מכשול בדרך לפטור מוויזה. בירושלים סבורים שהפטור מוויזות ייכנס לתוקף כבר בקיץ. זאת, לאחר שנקבע ששיעור אחוזי הסירוב של מבקשי הוויזה בשנת 2022 היה מתחת ל-3%.

המשנה למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה גיל ברינגר הזהיר הבוקר בריאיון עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב כי "אם אנחנו נגיע ל-30 בספטבמבר וזה לא קרה, זה לא יקרה גם בשנים הקרובות". גורמים שנכחו בישיבה הביעו חשש רב מכך שבן גביר לא ימהר למסור את עמדתו - שכן גם עיכוב קל בקידום התוכנית עשוי להיות מאוד משמעותי. לצד זאת, ההערכה היא שהוא לא יצליח למנוע את השלמתה.

הפופולריים