איראן מתקרבת לפצצה: הממצאים שמסבכים את טהראן

איראן מתקרבת לפצצה: הממצאים שמסבכים את טהראן
הבדיקה בפורדו שמצאה קבוצות של צנטריפוגות IR-6 שהיו מתוכנתות בצורה "שונה באופן מהותי" • בכיר בצבא האמריקני: נהדק את שיתוף הפעולה עם ישראל | צפו בריאיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקן הגרעין בפורדו, 18.12
צילום: צילום: אי-פי

בדיקה שלא הוצהרה מראש באתר להעשרת אורניום בפורדו באיראן מצאה ששתי קבוצות של צנטריפוגות IR-6 היו מתוכנתות בצורה "שונה באופן מהותי" ממה שאיראן הכריזה בפני הסוכנות לאנרגיה אטומית. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.


בכיר בסוכנות לאנרגיה אטומית לשעבר אמר לכאן חדשות כי "ייתכן שזה מעיד שאיראן עושה הכנות להעשיר אורניום לרמה של 90%, רמה של פצצה גרעינית". עם זאת, נדגיש, זאת רק אחת האפשרויות - ובסוכנות הבדיקה עוד נמשכת.

בשבוע שעבר אמר ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית רפאל גרוסי כי לאיראן יש מספיק אורניום "לכמה פצצות גרעין", אבל כמובן שהיא צריכה להעשיר ל-90% כדי להרכיב את הפצצה.

בכיר אמריקני: נהדק את שיתוף הפעולה עם ישראל 

בכיר בצבא ארה"ב, דובר פיקוד מרכז של הצבא האמריקני, ג'ו בצ'ינו אמר לכאן חדשות: "ארצות הברית לא הייתה מעורבת במבצע השבוע באספהאן, אנחנו לא עושים מבצעים באיראן בידי כוחות אמריקנים. המעשים של איראן באמצעות השלוחות שלה - והמתקפות - גורמים לחוסר יציבות באיזור וזה מורגש.


בוצ'ינו הוסיף כי "המל"טים האיראניים הם איום עבורנו, איום לאינטרסים שלנו - וכאן אנחנו עובדים על חדשנות. איך לנצח ולהפיל מל"טים באמצעים שונים. זה אכן מעורר דאגה, אבל אנחנו גם חושבים שיש לנו את היכולת לנצח אותם"

על התרגיל המשותף עם צה"ל אמר בצ'ינו: "הוא נועד לפתור כל מיני משברים, כל מיני איומים שאנחנו עומדים בפניהם. זה מסר חשוב לעולם - שאמנם ארה"ב עסוקה בשלל נושאים כמו אוקראינה, סין ועוד - אבל אנחנו גם יכולים להתעסק ולפרוס כוחות במהירות במזרח התיכון אם נצטרך.  אנחנו נראה עוד תרגילים כאלה, והידוק שיתוף הפעולה".

הפופולריים