מקורבי לוין: לא יהסס לפטר את היועמ"שית אם יחשוב שזה נדרש

מקורבי לוין: לא יהסס לפטר את היועמ"שית
נתניהו עצמו מנוע מלעסוק בנושא בשל ניגוד עניינים, וההחלטה בעניין צפויה להיות של שר המשפטים • רוטמן ולוין סיכמו: הרפורמה המשפטית תקודם בוועדת החוקה כרגיל, תוך התעלמות מהערות היועמ"שית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בהרב מיארה, יריב לוין
צילום: צילום: יונתן זינדך, פלאש 90

מקורבים לשר המשפטים יריב לוין אומרים שהוא לא יהסס לפעול לפיטורי היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, אם הוא יחשוב שהדבר נדרש. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. ראש הממשלה בנימין נתניהו עצמו מנוע מלעסוק בנושא בשל ניגוד עניינים, וההחלטה בעניין קידום המהלך צפויה להיות של לוין, כשהממשלה מצביעה בסופו של דבר על ההדחה.

בימים האחרונים חלה החרפה משמעותית ביחסים בין ראשי מפלגות הקואליציה לבין בהרב מיארה. הראשי הקואליציה תקפו את היועצת בכמה נושאים, בהם: נבצרות לנתניהו, פסילת מינויו של יו"ר ש"ס אריה דרעי וניגוד העניינים של ראש הממשלה בנוגע לרפורמה במערכת המשפט. בכיר בקאוליציה אמר שהצעד אומנם נחשב לסבוך מאוד, אך נמצא על השולחן. לוין לא מסר את תגובתו לפרסום.

בד בבד, לוין ויו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן סיכמו להמשיך לקדם את הרפומה המשפטית בוועדה, תוך התעלמות מהערות היועצת המשפטית נגד החוק. בשבוע הבא מתוכננים דיונים מואצים ברפורמה המשפטית בכל יום. בכירים בקואליציה אמרו לכאן חדשות כי לא יחול שינוי במעורבות נתניהו ברפורמה המשפטית בעקבות מכתבה של בהרב מיארה.

מוקדם יותר, בהרב מיארה הודיעה לנתניהו כי הוא צריך להימנע מהתערבות ברפורמה המשפטית בשל ניגוד עניינים. ראש הממשלה פנה לבג"ץ ואמר כי עמדת היועצת לא מקובלת עליו, וביקש שבועיים להגיב על המכתב ששלחה. ראשי מפלגות הקואליציה התייחסו לעניין בהצהרה משותפת בה נאמר: "פנייתה היא ניסיון השתקה בניגוד מוחלט למנדט החד-משמעי שקיבלנו מאזרחי ישראל בבחירות". 

היועצת המשפטית מסרה היום  לשר המשפטים, יריב לוין, את תגובתה בנוגע לטיוטה לתיקון חוק יסוד: השפיטה - שהוא חלק מהרפורמה המשפטית. היועצת אמרה כי היוזמה פוגעת קשות במארג הבלמים והאיזונים בין הרשויות. היא הדגישה כי "שינויים משטריים, במיוחד כאלה הנוגעים בליבת מערכת היחסים בין שלוש הרשויות ובין הפרט לשלטון במדינה, מן הראוי שייעשו בהליך שקול וסדור, על בסיס תשתית עובדתית איתנה ותוך גיבוש הסכמה רחבה".

הפופולריים