נתניהו לא אישר עם סמוטריץ' את התשובה על חאן אל-אחמר

התשובה על חאן אל-אחמר - ללא אישור סמוטריץ'
פרסום ראשון: בקשת הדחייה לעמדת המדינה הוגשה ללא אישורו של יו"ר הציונות הדתית, בניגוד למה שהובטח לו בהסכם הקואליציוני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא אישר מול שר האוצר בצלאל סמוטריץ' את הבקשה לדחות את תשובת המדינה לפינוי חאן אל-אחמר. כך פורסם לראשונה היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בהסכם הקואליציוני עם יו"ר הציונות הדתית הובטח שתשובות לבג"ץ בנושא יעברו לאישורו לפני שיוגשו - אך הוא לא קיבל את נוסח התשובה לפני. 

בחדשות הערב פורסם אתמול שנתניהו הבטיח לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כי חאן אל-אחמר תפונה טרם הגשת התשובה לבג"ץ, אך לא נקב במועד. בסביבת נתניהו תולים את הדחייה בביקור של שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן בישראל השבוע, והקרבה לתחילת חודש הרמדאן.

במקור, הובטח לראשי המפלגות שתתקיים איתם ישיבה טרם הגשת התשובה. וראש הממשלה אף התחייב להקים צוות שרים שיכלול את בן גביר, סמוטריץ' וכמה משרי הליכוד - אך אף פגישה לא התכנסה. לקראת הגשת התשובה לבג"ץ, רק ראש הסגל של נתניהו, צחי ברוורמן נפגש בנפרד עם בן גביר, סמוטריץ' ושר הביטחון יואב גלנט.

המדינה ביקשה אתמול מבג"ץ דחייה נוספת, תשיעית במספר, בהגשת תצהיר תשובתה בנוגע לפינוי לחודש יוני. זאת אחרי שתקופת ההארכה שניתנה למדינה בעתירת ארגון "רגבים" הסתיימה. לדברי המדינה, היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל, צחי הנגבי, שנכנס לתפקידו לפני שבוע וחצי, "נדרש לנושא זה באריכות, במטרה לקדם במהירות האפשרית עבודת מטה יסודית שתוצריה יוצגו בפני הדרג המדיני, לצורך קבלת החלטתו".

הפופולריים